Modelka I

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Jiří Pošva – Modelka I

Socha Modelka I nese všechny znaky tvorby známého autora Jiřího Pošvy. 

Nás na ní zaujala její “jinakost”. Malokterý sochař si troufne zobrazovat lidské tělo se všemi jeho vadami a nedostatky tak jako Jiří Pošva. Ba právě naopak.

Jiří Pošva ve svých figurách ukazuje lidskou nedokonalost a všechny nešvary moderní doby, mezi něž patří primárně obezita a neúcta člověka k svému tělu i sobě samému.

Tyto nešvary však zobrazuje s nadhledem sobě vlastním a jeho sochy nás nesmírně baví.

Primárním materiálem Jiřího Pošvy je keramická hlína, z níž tvaruje své sochy a posléze je barví a vypaluje.

Stejně je tak tomu v případě naší sochy Modelka I, která vznikla okolo roku 2005.

Socha zobrazuje starší korpulentní dámu, která své tělo hrdě vystavuje jen velmi spoře oděné, byť nesplňuje současné ideály krásy. Je tak v příkrém kontrastu s očekáváním vzhledu žen současné společnosti. A to nás na tom velmi baví.

Socha Modelka I je unikátní svým pojetím i použitým materiálem. Její velikost je 61 cm, včetně podstavce, který je taktéž z pálené hlíny a do jeho vrchní část tvoří zrcadlo, abyste se mohli dílem pokochat netradičně i ze spodního pohledu.

A abyste se mohli na sochu podívat opravdu ze všech stran, připravili jsme pro vás prezentaci 360°, kterou si můžete pustit ZDE.

V naší galerii ve společnosti ostatních “běžných” soch opravdu vyniká. Věříme, že bude dělat radost i někomu z Vás, pokud netrpíte přehnanými předsudky 🙂

Modelka I může být právě vaše a je připravena k prodeji.

Video

Ukázka děl z prodejní sbírky