Marie č.1 (černobílá)

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Jan Saudek – Marie č.1

Litografie Marie č.1 je prvním grafickým díle věhlasného fotografa Jana Saudka, který zpracoval technikou litografie v roce 2020.

Poprvé se tak Jan Saudek ve svých 85 letech zabýval technikou litografie. Jako motiv si vybral svoji fotografii Marie č,1 z roku 1974.

A musíme říct, že dílo vypadá skvěle. Grafické znázornění v sobě nezapře rod Saudků, kdy v kresbě vzdáleně můžeme vidět podobenství s dílem jeho bratra Káji, nicméně rukopis je zcela originální a s ničím nezaměnitelný.

Černobílá litografie Marie č.1 působí velmi realisticky a silný náboj a prostorovost ji dávají modré kapky vody na rtech. Ty jsou ústředním motivem celé litografie, stejně jako na původní fotografii.

Marie č.1 – černobílá litografie, vznikla v nákladů pouhých 85 kusů, náš list má číslo 70/85. Vpravo dole pak najdeme vlastnoruční signaturu Jana Saudka.

Rozměr papíru je 50 x 70 cm, samotná kresba má pak rozměr 37 x 48 cm.

Dílo Jana Saudka Marie č.1 je nabízeno jako volný list a je připraveno k prodeji. Jako litografická prvotina fotografa Jana Saudka má značný investiční potenciál, nehledě na její uměleckou hodnotu a krásu 🙂

Prohlédněte si prosím v naší galerii TOGA i originální fotografie Jana Saudka.

Ukázka děl z prodejní sbírky