Marie č. 1 (barevná)

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Jan Saudek – Marie č.1

Barevná litografie Marie č.1 je prvním litografickým počinem věhlasného fotografa Jana Saudka, který vytvořil v roce 2020.

Poprvé se tak Jan Saudek ve svých 85 letech zabýval technikou litografie. Jako motiv si vybral svoji fotografii Marie č,1 z roku 1974.

A musíme říct, že dílo vypadá skvěle. Grafické znázornění v sobě nezapře rod Saudků, kdy v kresbě vzdáleně můžeme vidět podobenství s dílem jeho bratra Káji, nicméně rukopis je zcela originální a s ničím nezaměnitelný.

Litografie Marie č.1 působí velmi realisticky a silný náboj a prostorovost ji dávají modré kapky vody na rtech. Nejsilnějším vizuálním prvkem jsou sytě rudé rty, které smáčí modré kapky vody. Stejně jako na originální fotografii, která byla předlohou této úžasné litografie

. Vpravo dole najdeme vlastnoruční signaturu Jana Saudka. Vlevo je pak značka A.T.

Litografii jsme rámovali do moderního zdobeného rámu v barvě temně zlaté patiny, který má rozměr 58 x 78 cm. Vlastní litografie má rozměr 7 x 48 cm.

Dílo Jana Saudka Marie č.1  je připraveno k prodeji. Jako litografická prvotina fotografa Jana Saudka má značný investiční potenciál, nehledě na její uměleckou hodnotu a krásu.

Ukázka děl z prodejní sbírky