Mariánka (pravá, dolní)

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Mariánka (pravá, dolní)

Cínová socha Mariánka (pravá, dolní) vznikla v ateliéru Olbrama Zoubka v roce 1993 jako pětinový realizační model pro průčelní atiku hotelu Butterfly v Mariánských lázních. Patří do skupiny čtyřech soch, které byli posléze realizované v cementové variantě v nadživotní velikosti o výšce 285 cm.

“Mariánky” jsou jedny z nejkrásnějších soch Olbrama Zoubka. Nádherná protáhlá figura sochy, zachycená v pohybu, typický Zoubkovský utažený účes a k tomu vlající drapérie za zády Mariánky. Účes i drapérie je bohatě zlacena a vytváří tak skvělý kontrast mezi “sprostým”, obyčejným kovem a nádherou a bohatostí zlata.

Socha Mariánka má i poměrně netypický podstavec – stojí na kouli a finální plintus je tvořen jednoduchou plechovou deskou, zajišťující soše stabilitu.

Socha Mariánka (pravá, dolní) je vysoká 62 cm, jak je uvedeno v originálním autorském certifikátu, který napsal sám Olbram Zoubek.

Tento autorský certifikát získáte spolu se sochou Mariánka (pravá, dolní) v naší Galerie TOGA , kde je pro vás nyní připravena.

Ukázka děl z prodejní sbírky