Madam Butterfly

Cena na vyžádání

Zaujalo vás toto dílo?

Rádi vám ho představíme osobně u šálku dobré kávy.

Více o díle

Adolf Born -Madam Butterfly

pro svoji velkou litografii Madam Butterfly čerpal Adolf Born inspiraci ve stejnojmenné opeře Giacoma Pucciniho z roku 1904.

Důstojník amerického námořnictva Pinkerton si v Nagasaki pro své potěšení kupuje mladou dívku Cio-Cio-San, zvanou Motýlek (Butterfly). Dívka se do Pinkertona zamiluje a je ochotna vzdát se pro něj svých zvyků i svého náboženství. ,ale netuší, že Pinkerton považuje tuto svatbu jen za nezávazné dobrodružství.

O tři roky později čeká Cio-Cio-San se svým malým dítětem na návrat Pinkertona, který se však mezitím v Americe oženil.

Nakonec připlouvá do Nagasaki americká válečná loď a z ní vystupuje Pinkerton se svou manželkou Kate. Ta oznamuje Cio-Cio-San, že hodlá její a Pinkertonovo dítě odvést a vychovat je v Americe. Cio-Cio-San neunese své neštěstí a v závěru spáchá sebevraždu.

Velká litografie Madam Butterfly je typickým Bornovým dílem barevností i grafickým ztvárněním důstojníka Pinkertona a mladičké Cio-Cio-San. Její velikost v rámu je 69 x 78 cm, litografie ve výřezu má rozměr 48 x 57 cm.

Adolf Born litografii Madam Butterfly signoval svm podpisem tužkou. Vlevo dole pak najdeme číslo listu. Náš list má číslo 65 / 80.

Nádherná litografie Madam Butterfly je aktuálně v Galerii TOGA připravena k prodeji.

Mohlo by vás také zajímat

Saudek Jan

Marie č.1 (gold)