Josef a Putifarka

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Adolf Born – Josef a Putifarka

Příběh Josefa a Putifarky je známý příběh z bible, kdy Josef jako otrok pracoval pro Egypťana Potífara. Protože byl krásné a mužné postavy, žena jeho pána Potífara (Putifarka) po něm zatoužila a lákala ho do svého lože.

Josef odolával, ale Putifarka byla neodbytná. Jednou na něj číhala, uchopila ho za oděv se slovy: “Spi se mnou!” Josef se jí však vytrhl, ale jeho šaty zůstali Putifarce v ruce. Na to pomstychtivá Putifarka začala křičet, že ji Josef chtěl pojmout do lože a jako důraz držela v ruce jeho stržené šaty. Josef byl uvězněn, nakonec vše dobře dopadlo.

Adolf Born vytvořil tuto úžasnou litografii Josef a Putifarka v roce 2002. Mimo postavy Josefa a Putifarky na této litografii najdeme motivy odkazující na Egypt. Nesmí chybět pyramida, velbloud, i zobrazení faraona (či sfingy?) Celkový náklad byl pouhých 100 ks, náš list má krásné číslo 99.

Josef je zde zobrazen s hlavou boha Re , potetován symboly, které mají na první pohled připomínat egyptské hieroglyfy, ale jsou to symboly Adolfa Borna.

Litografie Josef a Putifarka je rámována do světle dřevěného rámu o rozměru 56 x 72 cm. Samotná litografie Josef a Putifarka ve výřezu bílé pasparty má rozměr 36 x 51 cm.

Adolf Born litografii Josef a Putifarka opatřil svým podpisem tužkou a číslem listu.

Krásná litografie Josef a Putifarka je v Galerii TOGA připravena k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky