Jákob a Thamar

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Reliéf Jákob a Thamar

Krásný velký reliéfní tisk Jákob a Thamar patří mezi jedny z nejoblíbenějších motivů Olbrama Zoubka . Při tvorbě cínového reliéfu, který byl matricí k tisku našeho velkého reliéfního tisku, se Olbram Zoubek inspiroval postavou Jákoba z románu “Josef a bratří jeho” od Thomase Manna, s jejímž románovým pojetím se sochař ztotožnil.

Tento špičkový a velmi vyhledávaný velký reliéfní tisk Jákob a Támar vznikl v září roku 1992 v rámci subskripce nakladatelství Zdeňka Křenka AULOS. Hlubotiskové razítko nakladatelství AULOS ostatně naleznete v dolní střední části pod reliéfem.

Z toho reliéfu poté vznikla celá řada rozměrově jiných reliéfů i reliéfních tisků. v Galerie TOGA můžete například vidět střední cínový reliéf Jákob i malý reliéfní tisk Jákob. Proto nás nesmírně těší, že Vám můžeme představit tento vzácný velký reliéfní tisk, který my sami máme v ruce poprvé!

Velikost papíru tohoto tisku je 45,5 x 43 cm. Tisk samotný má velikost 34 x 34 cm. Velký reliéfní tisk Jákob a Thamar je rámován do našeho oblíbeného hlubokého rámu o rozměru 61 x 56 cm.

Velký reliéfní tisk Jákob a Thamar má velmi čisté provedení, z papíru výrazně vystupuje postava Jákoba i Thamar. Celkové provedení je na špičkové úrovni a skvělé kvality, detaily tváří jsou velmi propracované a jasně zřetelné.

Tisk je signován podpisem Olbram Zoubek a označen značkou A.T Naleznete na něm také hlubotiskové razítko AULOS.

Velký reliéfní tisk Olbrama Zoubka Jákob a Thamar je připraven k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky