Grácie – Levá

Cena na vyžádání

Zaujalo vás toto dílo?

Rádi vám ho představíme osobně u šálku dobré kávy.

Více o díle

Olbram Zoubek – Grácie – Levá

Střední reliéfní tisk  Grácie – Levá vznikl jako otisk z původního velkého cínového reliéfu, který vznikl jako čtvrtinový model pro Československou banku v Praze. Z něj pak Olbram Zoubek vytvořil 3 samostatné reliéfy jednotlivých Grácií o rozměru 53 x 15 cm.  A z tohoto reliéfu pak vznikl náš střední reliéfní tisk.

Grácie jsou v řecké mytologii dcery nejvyššího boha Dia a Eurynomé. Jsou to bohyně půvabu a krásy.

•             Aglaia je nejmladší, nazývána „Skvělá“ nebo „zářící krásou“.

•             Eufrosyné – „Dobromyslná“ nebo „Blaženost“. Je bohyní radosti, ztělesněním půvabu a krásy.

•             Thálie (Thaleia) – „Kvetoucí“, je bohyní hostin a slavností.

Grácie (někdy také nazývané jako Charitky) jsou půvabné, líbezné a milé, laskavé k lidem i bohům, lidem poskytují mnohá dobrodiní. Téměř vždy se vyskytují ve společnosti jiných bohů, zejména AfrodityDionýsaApollóna a Múz. Ochraňují průběh slavností a hostin. Obzvláště však dbají o krásu umění.

Reliéfní tisk Grácie – Levá je adjustován do zlatého, zdobeného rámu do dvojité pasparty, která skvěle koresponduje s ručním papírem, na kterém je reliéfní tisk vytvořen. Olbram Zoubek v případě tohoto reliéfu pozlatil vlasy a šaty Grácie, které jsou svým kanelováním typickým ukazatelem Zoubkovi tvorby a odkazují na povrch řeckých sloupů.

Celkový velikost díla v rámu je 59 x 34 cm. Tisk ve výřezu má rozměr 34,5 x 18 cm. Olbram Zoubek tisk signoval svým podpisem a označil jej značkou A.T.

Krásné dílo Olbrama Zoubka – Grácie – Levá je v galerii TOGA připraven k prodeji.

Mohlo by vás také zajímat

Zoubek Olbram

Unavený anděl (otec)

<