Gea a Uranos

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Gea a Uranos

Unikátní velký cínový reliéf Gea a Uranos vytvořil Olbram Zoubek už v roce 1970. Našemu reliéfu je tedy 51 let 🙂 Existuje pouze v 5 originálech a neexistují k němu ani papírové reliéfní tisky, protože vzhledem k jeho výšce a reliéfnosti nebylo technologicky možné z něj papírový reliéfní tisk vytvořit.

Inspirací k tvorbě tohoto reliéfu byly Olbramovi Zoubkovi řecké báje. Gea (známá také pod jménem Gaia) byla prvotní bohyní Země a Úranos byl její muž. Úrana – boha hvězdnatého nebe a nebe samo, Gaia zrodila sama ze sebe. Myslím, že takto silné pouto bylo Zoubkovi vzorem i inspirací po celý jeho život.

Velký cínový reliéf Gea a Uranos je signován nejen raznicí O ZOUBEK, ale i plným názvem reliéfu a rokem vzniku, jak můžete vidět ve fotogalerii. Jeho velikost je 35 x 35 cm a doslova monumentální je jeho výška, která je až 5,5 cm!

Reliéf Gea a Uranos je v dokonalé kvalitě, díky celozlatému podkladu jsou postavy Gei a Úrana ponechané v barvě slitiny olova a cínu, úžasně kontrastní a plastické.

K velkému cínovému reliéfu Gea a Uranos od nás obdržíte i Certifikát pravosti, vystavený Nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Nádherný a jedinečný velký cínový reliéf Gea a Uranos je pro vás v galerii TOGA připraven k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky