F 1976, PF 1977, PF 1978

Cena na vyžádání

Zaujalo vás toto dílo?

Rádi vám ho představíme osobně u šálku dobré kávy.

Více o díle

Eva Kmentová, Olbram Zoubek – PF 1976, PF 1977, PF 1978

Představujeme unikátní PF z ateliéru Olbrama Zoubka a Evy Kmentové. Jedná se o tři samostatné koláže rámované společně.

Slovy Polany Bregantové, ředitelky nadačního fondu a dcery Evy Kmentové a Olbrama Zoubka: “Novoročenky jsou všechny díla Evy Kmentové. Tři lepené papírové jsou koláže, kterých maminka vyrobila neznámý počet kusů. Některý posílala jen svým známým a přátelům, ty patrně podepisovala sama. Pak pár zřejmě dostal otec, který je také podepisoval jen sám, případně, jak je to na vašich novoročenkách, připisoval ještě svou rukou vzkazy. Naprostá většina z novoročenek je ale podepsaná od obou dvou rodičů. Nápis Optimistům Pesimistům je psaný rukou Evy Kmentové, stejně jako PF 1977.”

Děl Evy Kmentové se vyskytuje velmi málo, protože bohužel zemřela v brzkém, poměrně mladém věku. O to jsou její díla cennější a pokud se vyskytnou na trhu je jejich cena velmi vysoká.

Tato tři díla jsou o to cennější, že jsou na nich spojeny práce, rukopis i podpis Olbrama Zoubka. Dvě z nich jsou popsána na rubové straně, kterou jsme nechali volně dostupnou zezadu rámu. PF 1978 je pak signováno podpisem Olbrama Zoubka a označeno “P.F. 1987” na lícové spodní straně.

Velikost všech děl v krásném, stařeném rámu je 31 x 55 cm, rozměr každé koláže je pak 15,5 x 11 cm.

Tato unikátní díla jsou nyní pro vás dostupná v naší Galerii TOGA.

Mohlo by vás také zajímat