Eva (Koré)

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Více o díle

Olbram Zoubek – Eva (Koré)

Sochu Evy (nazývané též také někdy Koré) Olbram Zoubek odlil už v roce 1982 společně se sochou Adama. I socha Evy je větší a vyšší než je o cínových soch Olbrama Zoubka obvyklé. Eva měří celých 76 cm, zatímco klasická výška Zoubkových cínových soch se pohybovala okolo 63 cm.

Rozdíl ve velikosti je opravdu veliký, stačí se podívat na fotografie této 76 cm sochy Evy a vedle ní zachycené sochy Odcházení o velikosti 63 cm, kterou také najdete v galerii TOGA. Socha Evy má poměrně jednoduše modelované rysy, delší bohatě zdobené vlasy. Klíčovým gestem je pravá ruka natažená vpřed, která je takto vlastně nabízena k uchopení postavě Adamově.

Eva má navíc krásně ženské rysy a v jejím případě se Olbram Zoubek nedržel svých typických protáhlých ženských figur. Socha Eva je v perfektním stavu a je k ní přiložen i originál certifikát podepsaný přímo Olbramem Zoubkem, odkud byla tato socha svého času získána.

K soše Evy patří i socha Adama (nazývaný též Kúros), ze stejného roku 1982.  I socha Adama je v tomto případě větší než bylo obvyklé a měří dokonce 82 cm.

Obě sochy spolu tvoří nedílnou dvojici a jsou nabízeny k prodeji společně.

Toto jedinečné sousoší je velmi exkluzivní záležitost, která se na trhu nevyskytuje.

Ukázka děl z prodejní sbírky