Dosud nezmapovaný ostrov

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Adolf Born – Dosud nezmapovaný ostrov

Jedinečnou litografii Dosud nezmapovaný ostrov vytvořil Adolf Born už v roce 1977. Patří tedy k jedněm jeho prvním litografiím vůbec.

Hlavním motivem je onen Dosud nezmapovaný ostrov, v jehož liniích lze při trochu bližším zkoumání vidět dívčí postavu. Její vlasy tvoří rozbouřené moře, tvář a poprsí je pak skalou na odvrácené straně ostrova. Ostrov i okolní moře je protkán životem ve formě rozličných zvířat. K ostrovu se blíží loď s objevitelem – gentlemanem v cylindru.

Celá litografie je laděna do modrozelených tónů, které tvoří takřka snový a tajemný závoj nad celým ostrovem.

Na této velké litografii Adolf Born ještě naplno nepoužíval alegorického zobrazení zvířat do lidských postav a emocí, nejsou ústředními motivy jeho díla.

Litografie Dosud nezmapovaný ostrov je velkým dílem o celkovém rozměru rámu 77 x 64 cm. Samotná litografie má pak rozměr 57 x 46 cm. Adjustace je provedena do moderního tyrkysového rámu, který spolu s lehce šedivou paspartou dotváří litografii v úžasný celek.

Dílo je autorsky popsáno Adolfem Bornem, zleva: Autorský tisk “Dosud neobjevený ostrov”, ve středu litografie je pak věnování Evě F…. A Born VI. 1977 a úplně vpravo pak samotná signatura autora aBorn.

Jedná se o naprosto výjimečné dílo z tvorby Adolfa Borna, dosud na veřejném trhu neviděné.

Jedinečná litografie Dosud nezmapovaný ostrov je určena k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky