Defilé na Peloponésu

Cena na vyžádání

Zaujalo vás toto dílo?

Rádi vám ho představíme osobně u šálku dobré kávy.

Více o díle

Adolf Born – Defilé na Peloponésu

Litografie Defilé po Peloponésu je veselé dílo Adolfa Borna s historickou tématikou. I to je jeden z hlavních rysů Bornových děl. Rád zobrazoval známé i méně známé historické události s nadhledem a lehkým sarkasmem sobě vlastním. Jeho dílo nepostrádá vtip nejen v celkovém pojetí litografie, ale i skryté v drobných detailech jednotlivých postav.

Defilé po Peloponésu z roku 1993 je přesně takovýmto dílem. Velmi barevné, postavy lidské i postavy spíše zvířecí s lidskými rysy.

Na první pohled zaujme pták/ anděl, ženská postava s výraznými prsy, která vede onen průvod po molu. Na vše přihlíží z loďky beran, či spíše alegorie čertovského vykuka 🙂 A na vše z dálky za průvodem z výšky shlíží rybář sedící na ostnaté rybě. Klasika a nádhera 🙂

Litografie Defilé po Peloponésu je rámována do pasparty a dřevěného rámu s tmavě hnědým dekorem o velikosti 61 x 75 cm, samotná litografie ve výřezu má rozměr 36,5 x 52 cm.

Adolf Born list signoval v pravo dole svým podpisem tužkou. Vlevo dole pak najdeme číslo listu. Celkem bylo vytvořeno pouhých 95 listů barevné litografie Defilé po Peloponésu, náš list má číslo 46.

Krásná velká barevná litografie Adolfa Borna Defilé po Peloponésu je v galerii TOGA připravena k prodeji.

Mohlo by vás také zajímat

Saudek Jan