David & I

Cena na vyžádání

Zaujalo vás toto dílo?

Rádi vám ho představíme osobně u šálku dobré kávy.

Více o díle

Jan Saudek – David & I

Ručně kolorovaná fotografie David & I našeho velmi oblíbeného Jana Saudka pochází z roku 1995. Před svojí legendární “Zdí” na ni zachytil sám sebe se svým synem Davidem ze svého prvního manželství.

Nádherný motiv s nesmírně silným emočním nábojem. Vidíme zde silný hrdý výraz otce Jana, který pevně objímá svého syna Davida, v jehož dospívající tváří se snoubí něžnost s hrdostí. Výraz jejich tváře je velmi podobný, u otce však jasně vnímáme životní zkušenost, sílu a víru v sebe a svou rodinu.

Fotografie David & I patří mezi velké Saudkovy formáty. Její rozměr včetně ručně stříhaného a autorský popsaného papírového rámečku je 40 x 30 cm. Adjustaci jsme provedli na plnou velikost do pasparty, pod muzeální sklo, které fotografii perfektně chrání.

Podařilo se nám (alespoň podle nás) vybrat skvělý rám, který s barevností fotografie skvěle ladí. Rám je dřevěný, negativně oblý v temně zlaté barvě, překryté tmavě zelenou v jedné velmi skromné vrstvě.

Autorský rámeček, jak je u Jana Saudka zvykem obsahuje číslo negativu (#91) a přesné datum vzniku. Na fotografii samotná pak v pravém dolním rohu najdeme podpis Jana Saudka.

Nádherná a jedinečná fotografie Jana Saudka David & I je nyní vystavena v Galerii TOGA.

Mohlo by vás také zajímat