Celý rok

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Více o díle

Olbram Zoubek – Celý rok

Cyklus velkých reliéfních tisků Celý rok vytvořil Olbram Zoubek v roce 2009. Celý cyklus se skládá z 5 velkých reliéfních tisků Jaro, Léto, Podzim, Zima a Celý rok.

V Zoubkově podání jsou roční období ženského rodu a každé je znázorněno se s atributy typickými pro dané roční období.

Jaro drží růži, oblíbenou to květinu Olbrama Zoubka, Léto svírá obilný klas, Podzim nabízí hrozen vína a konečně zima je přikrytá dlouhými zlatými vlasy.

Vše uzavírá reliéfní tisk Celý rok, kde jsou všechna 4 roční období znázorněna spolu v pomyslném kruhu – koloběhu ročních období. Každá hlava zabírá vždy 1/4 reliéfního tisku a je proti předchozí vždy otočena o 90°. Každé roční období zpodobnil jako ženskou hlavu s typickými Zoubkovskými účesy, které mají ve vlasech vetknut symbol svého ročního období: Jaro – růže, Léto – obilný klas, Podzim – hrozen vína, Zima – smrková větvička.

Velký reliéfní tisky z cyklu Celý rok jsme adjustovali do hlubokého rámu zlaté barvy a černými boky v plné velikosti papíru, na kterém je tisk vytvořen. Rozměr tohoto díla je 62 x 57 cm, velikost papíru je 45 x 41 cm. Samotný reliéfní tisk má rozměr 34 x 35 cm.

A to nejlepší nakonec, všechny listy jsou jednotného čísla! Náš soubor má číslo 35/99.

Nádherné a jedinečné velké reliéfní tisky z cyklu Celý rok  (Jaro, Léto, Podzim, Zima, Celý Rok) jsou v perfektní kvalitě, jak je v galerii TOGA zvykem a jsou nyní v naší Galerii TOGA připraveny k prodeji.