Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Eva Kmentová – Brána

Představujeme dílo Evy Kmentové – Brána z roku 1979 vytvořené technikou frotáže, kdy se papír položí na motiv, v tomto případě motiv brány vystřižené ze silnějšího papíru, a přes ten papír se jezdí válečkem namočeným v tiskařské barvě (velmi zjednodušeně řečeno).

Frotáž Brána vznikla v září roku 1979 před poslední výstavou Evy Kmentové, která se konala v Muzeu dělnického hnutí v Semilech pod názvem Eva Kmentová.

Eva Kmentová patřila k našim největším poválečným sochařkám. Ve své době se dokázala prosadit víc než její manžel, sochař Olbram Zoubek, zemřela však bohužel předčasně, možná proto se dnes na ni neprávem zapomíná.

Kvůli závažné dlouhodobé nemoci, která se výrazně promítla i do její tvorby, nemohla již pracovat se sádrou, a proto se zaměřila na lehčí materiál papír. Ten pak různě trhala, skládala, lepila a vrstvila. Papírové objekty však nemají příliš dlouhou trvanlivost. Proto se jich mnoho nedochovalo a to jsou vzácnější.

Výjimečná práce Evy Kmentové Brána má rozměry ve výřezu 22,5 x 15,5 cm. Dílo jsme adjustovali do jemného rámu se stříbrnou patinou o rozměru 37 x 29 cm.

Dílo je signováno podpisem tužkou Eva Kmentová 79. Vlevo pak najdeme název díla “Brána“.

Jedinečné dílo Brána vynikající Evy Kmentové je v Galerii TOGA připraveno k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky