Česká sochařka, malířka a grafička.
Studium absolvovala na střední škole kamenické a sochařské v Hořicích v Podkrkonoší, poté vysokou školu umělecko průmyslovou v Praze.
Po studiu na střední škole absolvovala asi rok praxe v sochařském ateliéru Olbrama Zoubka, na kterého vzpomíná velmi ráda. U něj se také seznámila s osinkocementem jakožto sochařským materiálem. I díky tomu začala svá díla tvořit z cementu a betonu.
Absolvovala stáže například v Basileji ve Švýcarsku (Atelier für Stein), Kamenosochařský ateliér v Carraských lomech v Itálii nebo pracovní stáž ve Francii v Paříži (sochařství, malba, grafika, video) v ateliéru akademického sochaře Vladimíra Škody.
Mimo jiné: v roce 2005 reprezentovala Českou republiku na 116. ročníku Salon des indépendants v Paříži. V roce 2009 získala cenu současného umění v soutěži Winton Train, inspirace dobrem, Praha – Londýn. Ke shlédnutí najdete o této nadané umělkyni také několik pořadů na iVysílání České televize.
Vymyslela a prvopočátkově zorganizovala první sochařsko-betonové sympozium v ČR s patronací Olbrama Zoubka ve spolupráci s Výzkumným ústavem Maltovin Praha ( VUMO).
Mezi její nejznámější sochařské díla ve veřejném prostoru patří reliéfní nápis ve znakové řeči v Holečkově ulici v Praze 5, tři sochy Madonino tajemství v Praze 9, Milenka Rudolga II. v zámecké zahradě v Brandýse nad Labem, Pomník Anežky České v Poděbradech či Reliéf na motiv grafiky Ludvíka Kuby rovněž v Poděbradech.
Nikdy se nevzdala malby a kresby, ke které v současné době tíhne více a více. Práci se sochami ji komplikuje i její zdravotní stav.
Její obrazy jsou plné jásavých a pestrých barev, které má Zuzana Čížková ráda. Tyto barvy pro ni znamenají život, radost a veselý, nemá ráda depresivní věci, těch je okolo nás i tak dost.
Ve svých obrazech projektuje přeměnu krajiny moderní dobou, včetně internetu ve vzduchu a přístup lidí sami k sobě. V jejích obrazech lze najít její osobní zkušenosti vztahu člověka k sobě samotnému, ale i k víře. Lidé se ve svém chování dost často podobá robotům – odtud pramení její cyklus Roboti.
Létající motivy na obrazech projektují její fyzično z doby kdy se nemohla příliš pohybovat a tak létala v myšlenkách a ve svých obrazech.
Její díla byla a jsou vystavována na mnoha výstavách v ČR i v Evropě (Praha, Paříž, Řím, Brusel). Stejně tak jsou hojně zastoupena v soukromých sbírkách.
V roce 2009 získala cenu současného umění v soutěži Winton Train, Inspirace dobrem, Praha – Londýn – reliéfní nápis MILUJI a prezentovala Českou republiku na pařížském salonu Artistes Indépendans.
V současné době Česká televize v rámci cyklu dokumentů o mladých zapálených lidech Nehasit! Hořím! připravuje i dokument s názvem Malířka a sochařka Zuzana Čížková.