...

Odesíláme vaše objednávky do 48h. Více o dopravě

5/5

Více než 1237 prodaných děl
od roku 2018. Zobrazit reference.

Čížková Zuzana

Čížková Zuzana

(10.12.1982 Dobřichovice)

Česká sochařka, malířka a grafička.

Studium absolvovala na střední škole kamenické a sochařské v Hořicích v Podkrkonoší, poté vysokou školu umělecko průmyslovou v Praze.

Po studiu na střední škole absolvovala asi rok praxe v sochařském ateliéru Olbrama Zoubka, na kterého vzpomíná velmi ráda. U něj se také seznámila s osinkocementem jakožto sochařským materiálem. I díky tomu začala svá díla tvořit z cementu a betonu.

Absolvovala stáže například v Basileji ve Švýcarsku (Atelier für Stein), Kamenosochařský ateliér v Carraských lomech v Itálii nebo pracovní stáž ve Francii v Paříži (sochařství, malba, grafika, video) v ateliéru akademického sochaře Vladimíra Škody.

Mimo jiné: v roce 2005 reprezentovala Českou republiku na 116. ročníku Salon des indépendants v Paříži. V roce 2009 získala cenu současného umění v soutěži Winton Train, inspirace dobrem, Praha – Londýn. Ke shlédnutí najdete o této nadané umělkyni také několik pořadů na iVysílání České televize.

Vymyslela a prvopočátkově zorganizovala první sochařsko-betonové sympozium v ČR s patronací Olbrama Zoubka ve spolupráci s Výzkumným ústavem Maltovin Praha ( VUMO).

Mezi její nejznámější sochařské díla ve veřejném prostoru patří reliéfní nápis ve znakové řeči v Holečkově ulici v Praze 5, tři sochy Madonino tajemství v Praze 9, Milenka Rudolga II. v zámecké zahradě v Brandýse nad Labem, Pomník Anežky České v Poděbradech či Reliéf na motiv grafiky Ludvíka Kuby rovněž v Poděbradech.

Nikdy se nevzdala malby a kresby, ke které v současné době tíhne více a více. Práci se sochami ji komplikuje i její zdravotní stav.

Její obrazy jsou plné jásavých a pestrých barev, které má Zuzana Čížková ráda. Tyto barvy pro ni znamenají život, radost a veselý, nemá ráda depresivní věci, těch je okolo nás i tak dost.

Ve svých obrazech projektuje přeměnu krajiny moderní dobou, včetně internetu ve vzduchu a přístup lidí sami k sobě. V jejích obrazech lze najít její osobní zkušenosti vztahu člověka k sobě samotnému, ale i k víře. Lidé se ve svém chování dost často podobá robotům – odtud pramení její cyklus Roboti.

Létající motivy na obrazech projektují její fyzično z doby kdy se nemohla příliš pohybovat a tak létala v myšlenkách a ve svých obrazech.

Její díla byla a jsou vystavována na mnoha výstavách v ČR i v Evropě (Praha, Paříž, Řím, Brusel). Stejně tak jsou hojně zastoupena v soukromých sbírkách.

V roce 2009 získala cenu současného umění v soutěži Winton Train, Inspirace dobrem, Praha – Londýn – reliéfní nápis MILUJI a prezentovala Českou republiku na pařížském salonu Artistes Indépendans.

V současné době Česká televize v rámci cyklu dokumentů o mladých zapálených lidech Nehasit! Hořím! připravuje i dokument s názvem Malířka a sochařka Zuzana Čížková.

Díla od autora

Čížková Zuzana
Technika: Olej
Velikost: 50 x 70 cm
Nerámováno, blind rám
Cena na vyžádání
Čížková Zuzana
Technika: Akryl
Velikost: 80 x 80 cm
Nerámováno, blind rám
Cena: 43 000 Kč
Čížková Zuzana
Technika: Olej
Velikost: 100 x 120 cm
Nerámováno, blind rám
Cena na vyžádání
Čížková Zuzana
Technika: Akryl
Velikost: 70 x 100 cm
Nerámováno, blind rám
Cena na vyžádání

Další autoři v naší galerii

Díla, která u nás najdete:

V galerii si najde to své každý milovník umění. Od soch a obrazů až po reliéfy, reliéfní tisky a fotografie – naše kolekce je stejně rozmanitá, jak jsou rozmanité i umělecké vkusy. Nečekejte a objevte kategorii, která vás nejvíce osloví!

Během jedné konzultace vám pomůžeme vybrat dílo přesně podle vašich požadavků a přání, zodpovíme veškeré dotazy a představíme díla, která máme v nabídce.

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Díla u našich zákazníků

Vybrané reference naších zákazníků

Vybrané reference od našich zákazníků nám nejen dělají radost, ale také ukazují autentické zkušenosti a pocity z nákupu v naší galerii. Jsou to právě slova našich spokojených klientů, která nejlépe vypovídají o kvalitě a hodnotě uměleckých děl, která nabízíme.

IMG-20231225-WA0000

Zbyněk M.

5/5
Dobrý večer. Omlouvám se za rušení ve svátek Vánoční, ale prosím, dovolte mi poděkovat za Váš čas a přístup. Manželka objevila rytinu, visící na zdi místo jiného obrazu, 24. prosince ve dvě ráno, a ten den a ani následující pak již nespala, rozklepaná štěstím. Přeji Vám hezký zbytek Vánoc a od nového roku mnoho úspěchů. Zbyněk M.
Zobrazit celou referenci
Olbram_zoubek_o_orantka_20221029_2

Mgr. Jana K.

5/5
Hezký den, paní Gajová, doma jsem včera rozbalila zásilku od Vás. Musím velmi ocenit, jak pečlivě a úhledně bylo vše zabaleno. Bylo napínavé dostávat se přes igelity k vytouženému dílu. :-) Byla jsem doma sama a věřte mi, že jsem si to užívala. Opatrně, kousek po kousku. Ano, díla pan Zoubka obdivuji a leží mi v hlavě několik let. Měla jsem ale dojem, že je to pro mě nedostupná záležitost. Sen… a ten se mi, i díky Vám, splnil. Jsem absolutně nadšená. Dílo předčilo mé očekávání. Měla jsem trošku strach, jestli se mi bude rám hodit do našeho moderně, jednoduše zařízeného bytu. Asi to byla nějaká intuice, protože rám i pasparta se hodí k doplňkům a krásně mezi strohými, minimalistickými tvary nábytku vynikne. Nemůžu se na něj (vlastně na ni) vynadívat. Už má, O. Orontka, svoje místo a chystá se i osvětlení. Jestli se dá říci, že se člověk může do díla zamilovat…… tak mně se to stalo. Tím spíš, že jsem se dozvěděla (a to jsem si přečetla až po objednání), že má souvislost s paní Olgou Havlovou, kterou s úctou obdivuji. To je pro mě obrovský bonus navíc. Moc Vám děkuji za milou komunikaci a oceňuji Vaši profesionalitu. Srdečně Vás zdravím a přeji Vám, ať se Vám Vaše nádherná práce daří. Jana K.
Zobrazit celou referenci
Pavel_zouhar_sousosi_milenci_z_teruleu_seda_20230412_6

PhDr. Dalibor P. a MUDr. David S.

5/5
Milá paní Gajová, možná ani netušíte, jakou jste mi společně s mým partnerem Davidem udělala radost. Výběr sousoší Milenci z Teruelu od Pavla Zouhara předčil moje očekávání. Doposud jsem autora ani materiál litinu pro umělecká díla neznal. Celý dárek k mým narozeninám se nesl ve velkém utajení. Bylo mi jen řečeno, že dostanu něco, po čem již dlouho toužím. Před odjezdem k vám do galerie mi byl povyprávěn příběh podle legendy ze 13. století, na jehož motiv je socha umělecky ztvárněná. Když nám pak váš manžel otevřel dveře do galerie, hned na mě Diego a Isabel ze sousoší dýchli svou něhu a lásku. Vašemu manželovi děkuji za milé přijetí, předání daru a také ukázku další skvostů vaší galerie. Byl to umělecký zážitek. Paní Gajová, s Vaším manželem vedete galerii na vysoké úrovni. Ještě jednou moc děkuji za milé přijetí a za zaslání díla k nám domů do Oldřichovic u Třince. Milenci z Teruelu už dýchají u nás v obývacím pokoji a oknem se dívají na okolní Beskydy. S pozdravem PhDr. Dalibor P. a MUDr. David S.
Zobrazit celou referenci

Pošleme vám každý měsíc přehled nových děl

Získejte pravidelný přehled nových děl v naší galerii. Vyplňte formulář níže,
a my vám jednou měsíčně pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Už odcházíte a nenašli jste dílo, které se vám líbí?

Zanechte nám váš e-mail a my vám občas pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Vyhledávání na webu

Nezávazná konzultace

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Máte dotaz? Napište nám.

Vyplňte formulář níže a my se vám ozveme co nejrychleji, většinou už do druhého dne. Těšíme se na vaši zprávu!

Na dotaz vám odpoví:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Možnosti dopravy:

Každé umělecké dílo je jedinečné a tak by jeho cesta k vám měla být co nejpohodlnější. Ať už je pro vás důležitá rychlost, bezpečnost, nebo osobní přístup, snažíme se vyhovět všem vašim přáním.

Rychle a bezpečně:

Většina našich zásilek putuje jako pojištěné, aby bylo Vaše dílo v bezpečí. Snažíme se odeslat vše do 48 hodin.

Expresní doručení:

Pokud nechcete dlouho čekat, je tu pro vás téměř u všech děl dostupná služba Messenger – dílo je u vás do druhého dne.

Okamžité vyzvednutí:

Pro ty, kteří máte nejvíce naspěch, nabízíme možnost dílo si vyzvednout ihned.

Osobní předání v Praze:

Pokud jste v Praze, rádi vám dílo předáme osobně.

Play Video

Zjistěte vše důležité o galerii za necelou minutu!

Zavolat

Po–Ne: 8.00–22.00