Zoubkova Markétka ve středním reliéfním tisku

Přidáno: 27. 5. 2023

Dobrý den,


rádi bychom Vám představili další z krásných reliéfních tisků z rukou Olbrama Zoubka. Tento střední reliéfní tisk Markétka vytvořil v roce 1979 a původní předlohou byl velký cínový reliéf Mistr a Markétka. Inspirací k tomuto reliéfu pro Olbrama Zoubka byl román Mistr a Markétka od známého ruského spisovatele Michaila Bulgakova, který si v 70. letech přečetl.


Markétka je nádherný čistý reliéf zobrazující vznášející se ženskou postavu, která se skloněnou hlavou a dopředu padajícími vlasy stojí na původním reliéfu před Mistrem.


Ženská postava Markétky, typicky znázorněná pro Olbrama Zoubka, je navíc zvýrazněna bohatě zlacenými, charakteristicky kanelovanými šaty i spadajícími vlasy.


Celkový rozměr reliéfního tisku Markétka je 42 x 24,5 cm. Velikost rámu je 62 x 42 cm.

Rám je jednoduchý, bílé barvy. O to více kontrastuje s vybranou paspartou, kterou původní majitel tisku použil. Sytě fialová pasparta zvýrazňuje jednoduché linie postavy, takže i přes prvotní provokativní dojem, vypadá zvolená adjustace velmi zajímavě a poutavě.


Střední reliéfní tisk Markétka z ateliéru Olbrama Zoubka patří mezi velmi vyhledávaný motiv a tak nás neváhejte kontaktovat, je nyní dostupný v naší galerii.

Přejeme všem krásný den

Vaše Galerie TOGA

Další novinky v Galerii TOGA