Výročí Olbrama Zoubka

Přidáno: 21. 4. 2021

Dobrý den,

Olbram Zoubek by dnes oslavil 95.narozeniny. Tentokrát jsme se rozhodli na jeho počest a připomenutí jeho významné tvorby pár míst, které byste neměli zapomenout navštívit, pokud stejně jako my v Galerii TOGA pana Zoubka obdivujete. Snažili jsme se vybrat místa z různých koutů republiky, protože k nám jezdíte opravdu zdaleka a velmi si vážíme vaší důvěry, kterou nám věnujete.

Mezi první místa, která bychom Vám k návštěvě doporučili patří klášterní zahrady v Litomyšli, které jsme sami navštívili, včetně výstavy v klášteře. I nyní se setkáváme s klienty, kteří o možnosti vidět nespočet soch Olbrama Zoubka nevědí.

V Praze na Újezdě, velmi známé sochy jakožto Pomník obětem komunismu.

Sousoší z cyklu Radost ze života, dříve také Tři Grácie, kdy tento název musel být za komunistického režimu změněn. Sochy také byly dříve v jiné části města, až po letech se sochy dostaly na místo před Koncertní síň Svatého Ducha v Krnově. Modely těchto soch jste také mohli vidět naší galerie TOGA – Trojsoší Radost ze života.

A konečně v Mariánských lázních v park u Lesního pramene můžete obdivovat Sousoší Tři můzy. Dvě z nich Polymnia a Euterpé v jejich menší bronzové variantě jste také mohli vidět v naší galerii TOGA.

Sochy Olbrama Zoubka nám opravdu dělají velkou radost, vlastně celé jeho dílo je pro nás úžasné. A nás velmi těší, že můžeme tuto radost zprostředkovávat i vám.

Přejeme krásný den 🙂

Vaše galerie TOGA

Další novinky v Galerii TOGA