Oldřich Kulhánek – Studie portrétu

Přidáno: 14. 8. 2023

Krásný den,


naše galerie by Vám dnes ráda představila nádhernou velkou litografii Studie portrétu. Toto dílo je mistrovským počinem Oldřicha Kulhánka z roku 1991.


Českého malíře, grafika, ilustrátora, scénografa a pedagoga Oldřicha Kulhánka asi netřeba představovat. Připomeňme si ale, že právě Oldřich Kulhánek je autorem grafické podoby současných českých bankovek. Dalo by se tedy říci, že každý si nosíme nějaké to jeho dílo v peněžence.


Vraťme se ale zpět k již zmíněné litografii Studie portrétu. Je až k nevíře s jakým detailem a citem dokázal autor zachytit tváře a emoce, které v nich tiše promlouvaly. S neobyčejným umem zachytil ve Studii portrétu emoce v prasečích hlavách a to s takovou dokonalostí, že v nich lze spatřit výrazy, které známe spíše z lidských tváří.


Barevná litografie Studie portrétu zobrazuje celkem čtyři prasečí hlavy, z nichž každá vyjadřuje jinou emoci. Vidíme v nich nespoutané veselí, nadšení, radost i potutelný smích.


Samotná litografie Studie portrétu je poměrně velkého formátu, má rozměr 69 x 53 cm ve výřezu. Celková velikost díla v rámu je 87 x 69 cm.


Oldřich Kulhánek tuto barevnou litografii označil svým podpisem a rokem vzniku, vlevo je pak značka A.T. Uprostřed je pak přípis (věnování) autora.


Toto dokonalé dílo – barevná litografie Studie portrétu od Oldřicha Kulhánka je skutečným skvostem a jasným sběratelským kouskem.

Studie portrétu je nyní v naší galerii určena k prodeji a může být právě Vaše.

Vaše Galerie TOGA

Další novinky v Galerii TOGA