...

Odesíláme vaše objednávky do 48h. Více o dopravě

5/5

Více než 1237 prodaných děl
od roku 2018. Zobrazit reference.

Olbrama Zoubek – Socha na zahradu

Olbrama Zoubek – Socha na zahradu

veronika-gajova-galerie-toga

Veronika Gajová

Dobrý den všem našim příznivcům,


o Olbramovi Zoubkovi bylo napsáno již mnoho. Jedná se o velmi uznávaného českého sochaře, jehož díla jsou vysoce ceněna. Galerie TOGA získala do své prodejní sbírky jednu z jeho dalších unikátních soch s názvem Socha na zahradu.


Socha na zahradu je nádherným dílem z ateliéru Olbrama Zoubka, kterou vytvořil v roce 1992.


Tento nádherný skvost jsme měli v naší prodejní sbírce pouze jeden jediný den a v tuto chvíli je již PRODÁNA! Zoubkova díla jsou na trhu umění hojně vyhledávána, poptávka po nich roste závratnou rychlostí a nesou si velký investiční potenciál.


Proto nás neustále sledujte a nenechte si proklouznout Zoubkova díla mezi prsty, pokud byste rádi investovali do umění.


Vraťme se ale ještě na malou chvíli k samotnému dílu Socha na zahradu, která již dělá radost novému majiteli. Svým pojetím modelace postavy, dynamikou pohybu i celkovým zpracováním je typickým dílem tohoto autora. Socha je korunována bohatým zlacením kanelovaného šatu a vlasů v klasickém zoubkově drdolu. Jedinečnost Sochy na zahradu tkví v jejím uchycení na fošně. Socha tak není nijak omezena v pohybu, zavěšená na zdi se doslova vznáší v prostoru. O to více tak vynikne její touha vzlétnout, číší z ní pocit svobody a nekonečnost prostoru.


Rozměr fošny z masivního dřeva je 69 x 15 cm. Při tvorbě této sochy se Olbram Zoubek nechal inspirovat svým spolužákem Zdeňkem Palcrem, se kterým navštěvoval při studiích ateliér prof. Josefa Wagnera. Zdeněk Palcr – sochař stojící vždy mimo proudy, ovlivněný ponejvíce kubistickou skulpturou „gutfreundského“ ražení – byl ryzím figuralistou. Kladl důraz na vlastní autorskou opravdovost a odpovědnost a neúnavně hledal vyšší ideje, které ukrýval ve tvarech a až archetypálních formách svých děl.


Výška samotné sochy je 62 cm. Spolu se sochou byl vydán také Certifikát pravosti Nadačního fondu Kmentová Zoubek, ale rovněž původní Certifikát pravosti podepsaný samotným Olbramem Zoubkem. Sluší se doplnit, že na soše nenajdete signaturu Olbrama Zoubka a to vzhledem k provedení na fošně a tudíž absenci soklu, na který Olbram Zoubek otiskoval svou signaturu. Signaturu tak nahrazuje originální původní certifikát Olbrama Zoubka, kde je tento fakt popsán.


Nádherná a jedinečná Socha na zahradu je nyní již ozdobou novému majiteli a my jsme potěšeni, že ji naším prostřednictvím mohl získat do své milované sbírky. Chtěli jsme vám ji alespoň ukázat pro její jedinečnost.


Zajímají vás další díla Olbrama Zoubka v naší prodejní sbírce? Inspirujte se na webových stránkách naší galerie.

Krásný den Vám přeje

Galerie TOGA

Máte dotaz? Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit ohledně díla? Napište nám nebo zavolejte a my vám rádi se vším poradíme.

Další novinky v Galerii TOGA

Veronika Gajová
Malý reliéfní tisk nazvaný „Ruka s ratolestí“ z dílny umělce Olbrama Zoubka...
Veronika Gajová
Z ateliéru jednoho z nejvýznamnějších českých umělců Olbrama Zoubka naše galerie nabízí...
Veronika Gajová
Král kýče nebo objevitel nových uměleckých rozměrů a možností? Názory na nového...
Veronika Gajová
K dispozici k prodeji v Galerii TOGA Obraz s názvem „Indiánské tábořiště“...
Veronika Gajová
I když je První duben známý jako den aprílových žertíků, může také...

Během jedné konzultace vám pomůžeme vybrat dílo přesně podle vašich požadavků a přání, zodpovíme veškeré dotazy a představíme díla, která máme v nabídce.

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Díla u našich zákazníků

Vybrané reference naších zákazníků

Vybrané reference od našich zákazníků nám nejen dělají radost, ale také ukazují autentické zkušenosti a pocity z nákupu v naší galerii. Jsou to právě slova našich spokojených klientů, která nejlépe vypovídají o kvalitě a hodnotě uměleckých děl, která nabízíme.

IMG-20231225-WA0000

Zbyněk M.

5/5
Dobrý večer. Omlouvám se za rušení ve svátek Vánoční, ale prosím, dovolte mi poděkovat za Váš čas a přístup. Manželka objevila rytinu, visící na zdi místo jiného obrazu, 24. prosince ve dvě ráno, a ten den a ani následující pak již nespala, rozklepaná štěstím. Přeji Vám hezký zbytek Vánoc a od nového roku mnoho úspěchů. Zbyněk M.
Zobrazit celou referenci
Olbram_zoubek_o_orantka_20221029_2

Mgr. Jana K.

5/5
Hezký den, paní Gajová, doma jsem včera rozbalila zásilku od Vás. Musím velmi ocenit, jak pečlivě a úhledně bylo vše zabaleno. Bylo napínavé dostávat se přes igelity k vytouženému dílu. :-) Byla jsem doma sama a věřte mi, že jsem si to užívala. Opatrně, kousek po kousku. Ano, díla pan Zoubka obdivuji a leží mi v hlavě několik let. Měla jsem ale dojem, že je to pro mě nedostupná záležitost. Sen… a ten se mi, i díky Vám, splnil. Jsem absolutně nadšená. Dílo předčilo mé očekávání. Měla jsem trošku strach, jestli se mi bude rám hodit do našeho moderně, jednoduše zařízeného bytu. Asi to byla nějaká intuice, protože rám i pasparta se hodí k doplňkům a krásně mezi strohými, minimalistickými tvary nábytku vynikne. Nemůžu se na něj (vlastně na ni) vynadívat. Už má, O. Orontka, svoje místo a chystá se i osvětlení. Jestli se dá říci, že se člověk může do díla zamilovat…… tak mně se to stalo. Tím spíš, že jsem se dozvěděla (a to jsem si přečetla až po objednání), že má souvislost s paní Olgou Havlovou, kterou s úctou obdivuji. To je pro mě obrovský bonus navíc. Moc Vám děkuji za milou komunikaci a oceňuji Vaši profesionalitu. Srdečně Vás zdravím a přeji Vám, ať se Vám Vaše nádherná práce daří. Jana K.
Zobrazit celou referenci
Pavel_zouhar_sousosi_milenci_z_teruleu_seda_20230412_6

PhDr. Dalibor P. a MUDr. David S.

5/5
Milá paní Gajová, možná ani netušíte, jakou jste mi společně s mým partnerem Davidem udělala radost. Výběr sousoší Milenci z Teruelu od Pavla Zouhara předčil moje očekávání. Doposud jsem autora ani materiál litinu pro umělecká díla neznal. Celý dárek k mým narozeninám se nesl ve velkém utajení. Bylo mi jen řečeno, že dostanu něco, po čem již dlouho toužím. Před odjezdem k vám do galerie mi byl povyprávěn příběh podle legendy ze 13. století, na jehož motiv je socha umělecky ztvárněná. Když nám pak váš manžel otevřel dveře do galerie, hned na mě Diego a Isabel ze sousoší dýchli svou něhu a lásku. Vašemu manželovi děkuji za milé přijetí, předání daru a také ukázku další skvostů vaší galerie. Byl to umělecký zážitek. Paní Gajová, s Vaším manželem vedete galerii na vysoké úrovni. Ještě jednou moc děkuji za milé přijetí a za zaslání díla k nám domů do Oldřichovic u Třince. Milenci z Teruelu už dýchají u nás v obývacím pokoji a oknem se dívají na okolní Beskydy. S pozdravem PhDr. Dalibor P. a MUDr. David S.
Zobrazit celou referenci

Pošleme vám každý měsíc přehled nových děl

Získejte pravidelný přehled nových děl v naší galerii. Vyplňte formulář níže,
a my vám jednou měsíčně pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Už odcházíte a nenašli jste dílo, které se vám líbí?

Zanechte nám váš e-mail a my vám občas pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Vyhledávání na webu

Nezávazná konzultace

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Máte dotaz? Napište nám.

Vyplňte formulář níže a my se vám ozveme co nejrychleji, většinou už do druhého dne. Těšíme se na vaši zprávu!

Na dotaz vám odpoví:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Možnosti dopravy:

Každé umělecké dílo je jedinečné a tak by jeho cesta k vám měla být co nejpohodlnější. Ať už je pro vás důležitá rychlost, bezpečnost, nebo osobní přístup, snažíme se vyhovět všem vašim přáním.

Rychle a bezpečně:

Většina našich zásilek putuje jako pojištěné, aby bylo Vaše dílo v bezpečí. Snažíme se odeslat vše do 48 hodin.

Expresní doručení:

Pokud nechcete dlouho čekat, je tu pro vás téměř u všech děl dostupná služba Messenger – dílo je u vás do druhého dne.

Okamžité vyzvednutí:

Pro ty, kteří máte nejvíce naspěch, nabízíme možnost dílo si vyzvednout ihned.

Osobní předání v Praze:

Pokud jste v Praze, rádi vám dílo předáme osobně.

Play Video

Zjistěte vše důležité o galerii za necelou minutu!

Zavolat

Po–Ne: 8.00–22.00