Olbram Zoubek a jeho Marie

Přidáno: 2. 2. 2023


Velký cínový reliéf Marie – malý detail hlavy vytvořil Olbram Zoubek v roce 1996 jako reliéfní plastiku pro nové řešení hrobky rodiny Havlových na Vinohradském hřbitově v Praze. Jde o realizaci levé půle lomeného oblouku.

Reliéf je v dokonalé kvalitě, jde o další fantastickou ukázku z děl O. Zoubka, detailně propracovaná hlava a něžný dívčí obličej s jemným úsměvem jsou korunovány bohatě zlacenými vlasy. Vlasy jsou ikonicky nejen plně zlacené ale také kanelované.


Reliéf Marie je unikátní rovněž svou masivností a váhou, v nejvyšším bodě můžeme naměřit hloubku 6 cm. Vzhledem k povaze materiálu Olbram Zoubek vytvářel spíše plošší reliéfy, které bychom mohli svou hloubkou přirovnat k výzdobě hrobek egyptských faraonů.
Rozměr velkého cínového reliéfu Marie – malý detail hlavy je 35 x 35 cm. Spolu s reliéfem od nás obdržíte i Certifikát Pravosti Nadačního fondu Kmentová Zoubek.


Zamilovali jste si tento cínový reliéf Marie – malý detail hlavy na první pohled? Neváhejte se na nás obrátit, čeká v Galerii Toga právě na Vás.

Další novinky v Galerii TOGA