Olbram Zoubek 21.4.1926 – 15.6.2017

Přidáno: 15. 6. 2021

Vzhledem k dnešnímu výjimečnému dni, kdy je to přesně 4roky, co zemřel významný český sochař Olbram Zoubek, jsme si na jeho počest připravili, tak trochu radostnější téma. Až do poloviny října 2021 je možné při příležitosti festivalu Smetanova Litomyšl, shlédnout také výstavu Olbrama Zoubka a jeho první manželky Evy Kmentové (Ɨ1980).

Byli jsme pozváni na vernisáž u příležitosti zahájení výstavy s názvem „Lidská důstojnost“ a vzhledem k celkovému spojení města Litomyšl s Olbramem Zoubkem, účast byla opravdu veliká. K vidění jsou díla od konce 50. let do začátku 80. let minulého století. Také zde naleznete některá díla, která jste v naší galerii TOGA mohli vidět, nebo reliéfy, ze kterých vznikly tisky, které jsou nyní v galerii k dispozici, např. tisk Žena, která povstává.

Galerie Miroslava Kubíka poskytla pro výstavu úžasné prostory a dali si velmi záležet na celkové expozici děl. Umístění každého díla, ať už pana Zoubka nebo paní Kmentové má svůj význam a má ukázat přes prvotní odlišnost obou výtvarníků, spojení, inspiraci a podporu, kterou si navzájem při tvorbě svých děl dávali.

Pečlivě jsme pro vás vše dokumentovali, všem doporučujeme se na výstavu podívat, a pokud se to někomu nepodaří, snad ho potěší alespoň naše fotografie, kterými bychom Vám chtěli výstavu přiblížit.

Díla pro výstavu byla zapůjčena z depozitáře Nadačního fondu Kmentová Zoubek, ze Zámeckého sklepení Litomyšl i několika významných galerií.

Tímto děkujeme všem, díky kterým jsou takovéto výstavy možné.

Vaše Galerie TOGA

Další novinky v Galerii TOGA

Femme Fatale Radka Anderleho

19. 10. 2021

Dobrý den, Cínová, 67 cm vysoká socha Femme Fatale XV z ateliéru Radka Anderleho...

Velký olej Miroslava Maliny

17. 10. 2021

Dobrý den, podařilo se nám získat další nádherný olej akademického sochaře Miroslava...

6 x PF Adolfa Borna

14. 10. 2021

Dobrý den, podařilo se nám do Galerie TOGA získat 6 krásných malý...

Děti v galerii TOGA

10. 10. 2021

Dobrý den, v galerii TOGA milujeme děti, sami jich doma máme dost...

Harlekýn – Igor Kitzberger

8. 10. 2021