New view from my Window – živá osobitost Jana Saudka

Přidáno: 17. 2. 2023

Zdravíme vášnivé sběratele,

fotografie Jana Saudka New view from my Window pořízená v roce 1997, patří do jeho věhlasného cyklu „okno“. Umělec Jak Saudek pořizoval mnoho fotek s pozadím obyčejně neobyčejné zdi a okna ve svém bytě.

Tentokráte Saudek znázorňuje muže v dominantní pozici, který nahý vyhlíží z okna. Jeho póza je umocněná jeho postojem, kdy stojí s rukama v bok na zádech klečící nahé ženy a to naprosto neomaleně. Může někoho tento umělcův výjev šokovat? Ano! Ale v případě světem oceňovaného Jana Saudka rozhodně fotografie krajinek nečekejte. A právě o to jde, ukázat to, na co by si většina z nás netroufla.

Rozměr fotografie New view from my Window, opatřená papírovým autorským rámečkem, má rozměr 25 x 25 cm. Celá fotografie je pak adjustována na plnou velikost do pasparty do kovového rámečku tmavě hnědé barvy a hnědé pasparty, která dokonale konturuje samotnou fotografii.

Celkový rozměr rámu, opatřeného muzeálním sklem, je 37 x 37 cm. Signaturu Jan Saudek pak naleznete v pravém dolním rohu samotné fotografie.

Nádherná fotografie New view from my Window je nyní dostupná v Galerii TOGA.

Přejeme hezký den

Vaše Galerie Toga

Další novinky v Galerii TOGA