Není léto jako léto, každé je neopakovatelné…Olbram Zoubek – Léto II

Přidáno: 27. 1. 2023

V roce 2009 vytvořil Olbram Zoubek jeden ze svých nejznámějších cyklů – Celý rok. Základ cyklů se skládá z 5 velkých cínových reliéfů „Jaro, Léto, Podzim, Zima a Celý rok“, z nichž jsou odvozeny výřezy různých formátů a papírové reliéfní tisky.


Nelze si nevšimnout, že v Zoubkově uměleckém podání jsou roční období ženského rodu. Každé roční období zpodobnil jako hlavu ženy s typickými „zoubkovskými účesy“, které mají ve vlasech vetknut symbol svého ročního období: Jaro – růže, Léto – obilný klas, Podzim – hrozen vína, Zima – smrková větvička.


Cínový reliéf Léto II se zlaceným obilným klasem je krásný sám o sobě svým klasickým zpracováním avšak s nádechem čehosi nového. Tak jako se opakují roční období, není přesto každé léto stejné. Příroda se probouzí a usíná přibližně ve stejnou dobu, vždy jsou ale patrné různorodé odlišnosti, které jsou neopakovatelné. I proto nás reliéf Léto II dokáže opět a zase překvapit a uchvátit.


Léto II má rozměr 21 x 15 cm a je v dokonalé kvalitě. Olbram Zoubek jej signoval svou raznicí na rubu díla. Samozřejmostí je Certifikát pravosti vystavený Nadačním fondem Kmentová Zoubek.


Překrásný malý cínový reliéf Léto II je nyní připraven k prodeji v naší galerii. A nejlépe se bude vyjímat po boku s reliéfem Léto I, jenž u nás také můžete pořídit.


Vykročte správnou nohou na cestě za uměním s Galerií Toga

Další novinky v Galerii TOGA