Michal Fexa – No. 5

Přidáno: 27. 2. 2023

Přejeme všem krásný den,


rádi bychom představili trochu jiné umění, než na které je širší laická veřejnost zvyklá z klasických galerií. Jedná se o výrazný ocelový reliéf No. 5 z ateliéru Michal Fexy z roku 2019.


No. 5 tvoří 3 ocelové polokruhy, které se překrývají a přecházejí jeden v druhý. Odráží se v něm Fexova „posedlost“ v jednoduchých, přísně geometrických tvarech. A protože v jednoduchosti je krása, tak přes svoji zdánlivou jednoduchost, můžeme v tomto případě obdivovat také geometrickou dokonalost a fantastické řemeslné zpracování.


Svou čistotou pojetí a zřetelnou nevšedností tvoří krásnou a příjemnou dominantu, která láká k prozkoumání a přitahuje vás stále znovu a znovu. Člověk jakýmsi zvláštním způsobem chce No. 5 přijít na kloub.


Velikost ocelového reliéfu No.5 je 47 x 50 cm, je tedy prostorově poměrně nápaditější. A na stěně vypadá vážně ohromně. Patinován je matně černou barvou. Reliéf díky tomu působí jako by pohlcoval dopadající světlo.


Díla Michala Fexy jsou vždy jeden jediný autorský originál, pokud vás ocelový reliéf No.5 zaujal, neváhejte nás kontaktovat. Zajisté se ve Vašem interiéru bude vyjímat…

Vaše Galerie TOGA

Další novinky v Galerii TOGA