Michal Fexa a jeho dílo s číslem 20 – No.20

Přidáno: 10. 9. 2023

Dobrý den všem milovníkům moderního umění,


rádi bychom poukázali na rozmanitost současných umělců. Představujeme Vám dílo s názvem No.20 od Michala Fexy.


Michal Fexa je pokračovatelem rodinné tradice a tou je ruční řemeslná a umělecká výroba. Děda Milan Míšek byl architekt, otec Pavel Fexa vytváří modely litých pamětních desek a bratr Tomáš je uměleckým kovářem. Umělecký směr a um se tedy v genech tohoto autora nezapřou.


Při tvorbě svých reliéfů využívá svých momentálních nálad a myšlenek. Sám svoji tvorbu popisuje jako „skládání tvarů“. Vyznává maximální jednoduchost a stručnost a svá díla pojmenovává jednoduše jako čísla.


Toto dílo s názvem No.20 je typickým a krásným kouskem vytvořeným Fexou v roce 2020. Pro výrobu No.20 je použit ušlechtilý bronz, jemuž byla ponechána čistá a teplá barva bronzu bez jakékoliv patiny. Zkrátka v jednoduchosti je síla.


Z kulatého bronzového základu o průměru 15,5 cm vystupují vystupují nad povrch dvě lehce leštěné rovnoběžky. Právě kontrast mezi matným podkladem a lesklejšími tvary vystupující nad povrch, dodávají reliéfu jeho kouzlo a příjemnou energii. Bronzový reliéf No.20 z roku 2020 je signován Michalem Fexou na rubu jeho raznicí.


Nádherný a vskutku stylový bronzový reliéf No.20 Michala Fexy je připraven k prodeji v naší galerii a může být právě váš. Neváhejte nás kontaktovat.

Pěkný den přeje

Vaše Galerie TOGA

Další novinky v Galerii TOGA