...

Odesíláme vaše objednávky do 48h. Více o dopravě

5/5

Více než 1237 prodaných děl
od roku 2018. Zobrazit reference.

Město na vodě – Venezia díl 1.

Město na vodě – Venezia díl 1.

veronika-gajova-galerie-toga

Veronika Gajová

Zdravíme všechny příznivce Galerie TOGA,


rádi bychom se s Vámi podělili o zážitky z naší další cesty za uměním a architekturou. Navštívili jsme Benátky (italsky Venezia) a hned na začátku si pojďme říci, že Benátky jsou jedno z nejnavštěvovanějších měst světa. Ročně toto město na vodě navštíví 25 milionů turistů a tak zvolte k jeho návštěvě raději období mimo hlavní turistickou sezónu.


První osídlení Benátské laguny se datuje do 5. století našeho letopočtu a od té doby se město směle rozrůstá a také lehce „potápí“ a to 1-2 milimetry za rok. Na tento kolosální problém upozorňuje umělec Lorenzo Quinn celkem svérázným způsobem, tedy sochou ve tvaru rukou, které podpírají hotel nad Grand Canal.

Ruce – Lorenzo Quinn


Kroky většiny z nás, kteří jsme Benátky navštívili vedou obyčejně na hlavní náměstí, na benátskou ústřední dominantu – Náměstí Svatého Marka (italsky Piazza San Marco). Náměstí vzniklo v 9. století před původní Bazilikou Svatého Marka. Do současné velikosti a tvaru bylo náměstí upraveno v roce 1177. Již v těchto místech strávíte notnou dávku času, protože je zde mnoho k vidění počínaje Bazilikou a Zvonicí svatého Marka, Dóžecím palácem, Hodinovou věží, konče překrásnými Budovami s arkádami, Knihovnou či vyhlášenou nejstarší italskou kavárnou Caffé Florian založenou roku 1720.


Malá vsuvka: chtěli jsme zmínit rovněž benátské holubi, které snad každý s oblibou na Náměstí Svatého Marka krmil a byl to jeden z mimo kulturních zážitků navíc, avšak všem nám jsou jasné následky stovek holubů okupujících přilehlé památky. Proto pozor – jejich krmení je zde od roku 2008 protizákonné.


Asi nejlépe zachovalý příklad byzantské architektury můžete spatřit v budově hlavního kostela – Bazilice svatého Marka. Zde se jako milovníci umění zastavíme. Vnitřek kostelu se totiž chlubí mimořádně bohatou mozaikovou, malířskou a sochařskou výzdobou, ze které člověku až přechází zrak. Už vnější výzdoba v podobě nádherných mozaiek a soch je zcela dechberoucí. Říkáte si, že vás už asi nic více nedokáže tak ohromit a vlastně i ochromit ale vnitřní výzdoba? Přes 4 200 m² mozaik z barevných skleněných kostiček, zčásti se zlatou vložkou, bronzové reliéfy znázorňující život svatého Marka, mramorová dlažba či chórová empora, zkrátka nepopsatelné!

Bazilika Svatého Marka


Kostel byl postaven v letech 828-832. Ve své ranné historii byl vypálen, znovu vystaven, poté následovaly přístavby a přestavby ve 13. století, které zachovaly kostelu byzantský ráz, až se dostaneme ke století 14., kdy architektonické doplňky jsou již čistě gotické.

Vnější výzdoba Baziliky Svatého Marka


A proto si teď povězme o slavném Dóžecím paláci, sídle benátských dóžat, který získal svou podobu právě ve 14. století a pro patří nejvýznamnějším gotickým památkám nejen v Benátkách ale celé Itálii. Pokud je řeč o Dóžecím paláci, neměli bychom opomenout slovutný (jak pro koho teda) Most vzdechů ((italsky Ponte dei Sospiri). Tento 11 metrů dlouhý můstek z bílého mramoru spojující výslechovou místnost v paláci s vězením z roku 1574 asi vězni nepřecházeli příliš rozradostněni. Proto také brána vzdechů, od procházejících vězní vzdychajících nad svým blížícím se osudem. Mimochodem tento pseudonázev je podle vynikajícího spisovatele a romantika lorda Byrona odvozen až v 19. století.

Dóžecí palác
Most vzdechů


Celé Námětí Svatého Marka a jeho přilehlé části vedoucí k přístavním molům, nazývající se náměstíčkem (Piazzeta), je úchvatnou podívanou historické architektury, zdobných sloupoví a překrásných soch v nadživotních velikostech.


Sledujte naše další kroky po Benátkách v pokračování našich cestopisů…

Děkujeme za pozornost a přejeme krásný den

Vaše Galerie TOGA

Máte dotaz? Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit ohledně díla? Napište nám nebo zavolejte a my vám rádi se vším poradíme.

Další novinky v Galerii TOGA

Veronika Gajová
Z ateliéru jednoho z nejvýznamnějších českých umělců Olbrama Zoubka naše galerie nabízí...
Veronika Gajová
Král kýče nebo objevitel nových uměleckých rozměrů a možností? Názory na nového...
Veronika Gajová
K dispozici k prodeji v Galerii TOGA Obraz s názvem „Indiánské tábořiště“...
Veronika Gajová
I když je První duben známý jako den aprílových žertíků, může také...
Veronika Gajová
A jaký význam má Velký pátek pro Vás? Dodržujete tradice? Držíte půst?...

Během jedné konzultace vám pomůžeme vybrat dílo přesně podle vašich požadavků a přání, zodpovíme veškeré dotazy a představíme díla, která máme v nabídce.

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Díla u našich zákazníků

Vybrané reference naších zákazníků

Vybrané reference od našich zákazníků nám nejen dělají radost, ale také ukazují autentické zkušenosti a pocity z nákupu v naší galerii. Jsou to právě slova našich spokojených klientů, která nejlépe vypovídají o kvalitě a hodnotě uměleckých děl, která nabízíme.

IMG-20231225-WA0000

Zbyněk M.

5/5
Dobrý večer. Omlouvám se za rušení ve svátek Vánoční, ale prosím, dovolte mi poděkovat za Váš čas a přístup. Manželka objevila rytinu, visící na zdi místo jiného obrazu, 24. prosince ve dvě ráno, a ten den a ani následující pak již nespala, rozklepaná štěstím. Přeji Vám hezký zbytek Vánoc a od nového roku mnoho úspěchů. Zbyněk M.
Zobrazit celou referenci
Olbram_zoubek_o_orantka_20221029_2

Mgr. Jana K.

5/5
Hezký den, paní Gajová, doma jsem včera rozbalila zásilku od Vás. Musím velmi ocenit, jak pečlivě a úhledně bylo vše zabaleno. Bylo napínavé dostávat se přes igelity k vytouženému dílu. :-) Byla jsem doma sama a věřte mi, že jsem si to užívala. Opatrně, kousek po kousku. Ano, díla pan Zoubka obdivuji a leží mi v hlavě několik let. Měla jsem ale dojem, že je to pro mě nedostupná záležitost. Sen… a ten se mi, i díky Vám, splnil. Jsem absolutně nadšená. Dílo předčilo mé očekávání. Měla jsem trošku strach, jestli se mi bude rám hodit do našeho moderně, jednoduše zařízeného bytu. Asi to byla nějaká intuice, protože rám i pasparta se hodí k doplňkům a krásně mezi strohými, minimalistickými tvary nábytku vynikne. Nemůžu se na něj (vlastně na ni) vynadívat. Už má, O. Orontka, svoje místo a chystá se i osvětlení. Jestli se dá říci, že se člověk může do díla zamilovat…… tak mně se to stalo. Tím spíš, že jsem se dozvěděla (a to jsem si přečetla až po objednání), že má souvislost s paní Olgou Havlovou, kterou s úctou obdivuji. To je pro mě obrovský bonus navíc. Moc Vám děkuji za milou komunikaci a oceňuji Vaši profesionalitu. Srdečně Vás zdravím a přeji Vám, ať se Vám Vaše nádherná práce daří. Jana K.
Zobrazit celou referenci
Pavel_zouhar_sousosi_milenci_z_teruleu_seda_20230412_6

PhDr. Dalibor P. a MUDr. David S.

5/5
Milá paní Gajová, možná ani netušíte, jakou jste mi společně s mým partnerem Davidem udělala radost. Výběr sousoší Milenci z Teruelu od Pavla Zouhara předčil moje očekávání. Doposud jsem autora ani materiál litinu pro umělecká díla neznal. Celý dárek k mým narozeninám se nesl ve velkém utajení. Bylo mi jen řečeno, že dostanu něco, po čem již dlouho toužím. Před odjezdem k vám do galerie mi byl povyprávěn příběh podle legendy ze 13. století, na jehož motiv je socha umělecky ztvárněná. Když nám pak váš manžel otevřel dveře do galerie, hned na mě Diego a Isabel ze sousoší dýchli svou něhu a lásku. Vašemu manželovi děkuji za milé přijetí, předání daru a také ukázku další skvostů vaší galerie. Byl to umělecký zážitek. Paní Gajová, s Vaším manželem vedete galerii na vysoké úrovni. Ještě jednou moc děkuji za milé přijetí a za zaslání díla k nám domů do Oldřichovic u Třince. Milenci z Teruelu už dýchají u nás v obývacím pokoji a oknem se dívají na okolní Beskydy. S pozdravem PhDr. Dalibor P. a MUDr. David S.
Zobrazit celou referenci

Pošleme vám každý měsíc přehled nových děl

Získejte pravidelný přehled nových děl v naší galerii. Vyplňte formulář níže,
a my vám jednou měsíčně pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Už odcházíte a nenašli jste dílo, které se vám líbí?

Zanechte nám váš e-mail a my vám občas pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Vyhledávání na webu

Nezávazná konzultace

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Máte dotaz? Napište nám.

Vyplňte formulář níže a my se vám ozveme co nejrychleji, většinou už do druhého dne. Těšíme se na vaši zprávu!

Na dotaz vám odpoví:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Možnosti dopravy:

Každé umělecké dílo je jedinečné a tak by jeho cesta k vám měla být co nejpohodlnější. Ať už je pro vás důležitá rychlost, bezpečnost, nebo osobní přístup, snažíme se vyhovět všem vašim přáním.

Rychle a bezpečně:

Většina našich zásilek putuje jako pojištěné, aby bylo Vaše dílo v bezpečí. Snažíme se odeslat vše do 48 hodin.

Expresní doručení:

Pokud nechcete dlouho čekat, je tu pro vás téměř u všech děl dostupná služba Messenger – dílo je u vás do druhého dne.

Okamžité vyzvednutí:

Pro ty, kteří máte nejvíce naspěch, nabízíme možnost dílo si vyzvednout ihned.

Osobní předání v Praze:

Pokud jste v Praze, rádi vám dílo předáme osobně.

Play Video

Zjistěte vše důležité o galerii za necelou minutu!

Zavolat

Po–Ne: 8.00–22.00