...

Odesíláme vaše objednávky do 48h. Více o dopravě

5/5

Více než 1237 prodaných děl
od roku 2018. Zobrazit reference.

Město na vodě – Venezia 4. díl

Město na vodě – Venezia 4. díl

veronika-gajova-galerie-toga

Veronika Gajová

Dobrý den všem milovníkům umění,


byli jsme velice natěšeni na návštěvu Benátek zejména proto, že hlavní cíl naší cesty byla Sbírka Peggy Guggenheim. Tato sbírka pro nás byla nad očekávání přenádherná. Řekněme si něco více a ukažme si ta krásná a vzácná díla nedozírných hodnot.


Sbírka Peggy Guggenheim patří mezi nejvýznamnější muzea evropského a severoamerického moderního umění první poloviny 20. století v Itálii. Nachází se v bývalém domově Peggy Guggenheim, Palazzo Venier dei Leoni, na Canal Grande v Benátkách. Tato sbírka je jednou z nejnavštěvovanější „atrakcí“ v Benátkách. Pokud tedy někdy do Benátek zavítáte, nesmíte toto muzeum vynechat, skutečně nebudete litovat.


Kdo byla Peggy Guggenheim?


Asi nejvíce jí charakterizuje její vlastní motto, kterým se řídila: Kup jeden obraz denně.

Marguerite „Peggy“ Guggenheim (26. srpna 1898 – 23. prosince 1979) byla americká sběratelka umění a bohémka. Narodila se do bohaté newyorské rodiny Guggenheimových, její otec Benjamin Guggenheim vybudoval milionovou firmu a v roce 1912 bohužel ztroskotal na Titaniku. Peggy byla neteří Solomona R. Guggenheima, který založil nadaci Solomon R. Guggenheim Foundation. Její matka pocházela z přední bankéřské rodiny Seligmanových.

Peggy Guggenheim


Guggenheim vyrostla v New Yorku a v roce 1921 odcestovala do Evropy. Právě v Evropě a také Americe sbírala v letech 1938 až 1946 umění. Tuto sbírku vystavovala tak, jak ji budovala. V roce 1949 se usadila v Benátkách, kde žila a ve věku 81 let zemřela. Peggyin popel je uložen v rohu zahrady jejího muzea. Od té doby se sbírka Peggy Guggenheimové pod dohledem nadace Solomon R. Guggenheim Foundation stala jedním z nejlepších muzeí moderního umění na světě.

Zde odpočívá Peggy Guggenheim


Rádi bychom citovali slova samotné Peggy: „Věnovala jsem se své sbírce. Sbírka znamená tvrdou práci. To bylo to, co jsem chtěla dělat a udělala jsem z toho svou životní práci. Nejsem sběratelka umění. Jsem muzeum.“.


Celosvětový věhlas Peggy Guggenheim Collection podrtují díla těch největších umělců vůbec: Alberto Giacometti, Arnaldo Pomodoro, Max Ernst, Henry Moore, Pietro Consagra, Pablo Picasso, Gino Severini, Jean Metzinger, Vasily Kandinsky, Kazimir Malevich, Francis Picabia, Marc Chagall, Salvador Dalí a mnoho dalších…

Arnaldo Pomodoro „Sphere No. 3“, rok vzniku 1964

Právě Alberto Giacometti je ten, o kterém se chceme zmínit také z toho důvodu, že jeho díla byla velkou inspirací pro našeho milovaného českého umělce Olbrama Zoubka. Naše Galerie TOGA vystavuje největší prodejní sbírku Olbrama Zoubka v Česku.
A. Giacometti byl švýcarský malíř a grafik a jeden z nejvýznamnějších sochařů 20. století. Talent mu byl dán do vínku, jeho otec Giovanni Giacometti patřil mezi známé postimpresionistické malíře.

Alberto Giacometti „Woman Walking“, rok vzniku 1936


V roce 1962 byla Albertovi Giacomettimu udělena hlavní cena za sochařství na bienále v Benátkách (mezioborová přehlídka umění konající se v Benátkách každý lichý rok od roku 1885), která ho katapultovala mezi uměleckou elitu.

Signatura A. Giacomettiho

Giacomettiho tvorba byla ovlivněna kubismem a surrealismem. Jeho díla jsou rovněž protkána filozofií. Známá a velice ceněná jsou Albertova nejen sochařská díla, rovněž malby a kresby jsou důležitou součástí jeho tvorby. Známý je především svými portréty, i když v mládí rád maloval krajinky a zátiší.

Alberto Giacometti „Standing Woman“ („Leoni“), rok vzniku 1947


V příštím díle Pablo Picasso a další…

Přejeme pěkný den

Vaše Galerie TOGA

Máte dotaz? Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit ohledně díla? Napište nám nebo zavolejte a my vám rádi se vším poradíme.

Další novinky v Galerii TOGA

Veronika Gajová
V roce 2007 vzniklo velmi atraktivní dílo Borise Jirků nesoucí název Ústav....
Veronika Gajová
Reliéf (z italštiny rilievo – vystouplý) je plastické umělecké dílo, které vystupuje...
Veronika Gajová
„Conception/Danae“ (Početí) od Františka Kupky je jedním z jeho významných děl. František...
Veronika Gajová
Sochy ve vinici u Pouzdřanské stepi slouží také jako úkryty pro turisty....
Veronika Gajová
Velký reliéfní tisk Hynku! Viléme! Jarmilo! vytvořil Olbram Zoubek v roce 1994...
Veronika Gajová
Když jsme poprvé spatřili obraz Makovice Zuzany Čížkové, byli jsme unešení. A...

Během jedné konzultace vám pomůžeme vybrat dílo přesně podle vašich požadavků a přání, zodpovíme veškeré dotazy a představíme díla, která máme v nabídce.

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Díla u našich zákazníků

Vybrané reference naších zákazníků

Vybrané reference od našich zákazníků nám nejen dělají radost, ale také ukazují autentické zkušenosti a pocity z nákupu v naší galerii. Jsou to právě slova našich spokojených klientů, která nejlépe vypovídají o kvalitě a hodnotě uměleckých děl, která nabízíme.

Olbram_zoubek_sochar_a_muza_20211217_7-min

Petr H.

5/5
Vazena pani Gajova, manzelovi jsem to rikal osobne, ale chtel bych i Vam podekovat za vstricnost a ochotu. Jsem rad za mile setkani a chvili stravenou ve Vasi galerii. Preji Vam obema hezky zbytek vikendu. Petr H.
Zobrazit celou referenci
IMG-20231225-WA0000

Zbyněk M.

5/5
Dobrý večer. Omlouvám se za rušení ve svátek Vánoční, ale prosím, dovolte mi poděkovat za Váš čas a přístup. Manželka objevila rytinu, visící na zdi místo jiného obrazu, 24. prosince ve dvě ráno, a ten den a ani následující pak již nespala, rozklepaná štěstím. Přeji Vám hezký zbytek Vánoc a od nového roku mnoho úspěchů. Zbyněk M.
Zobrazit celou referenci
Olbram_zoubek_o_orantka_20221029_2

Mgr. Jana K.

5/5
Hezký den, paní Gajová, doma jsem včera rozbalila zásilku od Vás. Musím velmi ocenit, jak pečlivě a úhledně bylo vše zabaleno. Bylo napínavé dostávat se přes igelity k vytouženému dílu. :-) Byla jsem doma sama a věřte mi, že jsem si to užívala. Opatrně, kousek po kousku. Ano, díla pan Zoubka obdivuji a leží mi v hlavě několik let. Měla jsem ale dojem, že je to pro mě nedostupná záležitost. Sen… a ten se mi, i díky Vám, splnil. Jsem absolutně nadšená. Dílo předčilo mé očekávání. Měla jsem trošku strach, jestli se mi bude rám hodit do našeho moderně, jednoduše zařízeného bytu. Asi to byla nějaká intuice, protože rám i pasparta se hodí k doplňkům a krásně mezi strohými, minimalistickými tvary nábytku vynikne. Nemůžu se na něj (vlastně na ni) vynadívat. Už má, O. Orontka, svoje místo a chystá se i osvětlení. Jestli se dá říci, že se člověk může do díla zamilovat…… tak mně se to stalo. Tím spíš, že jsem se dozvěděla (a to jsem si přečetla až po objednání), že má souvislost s paní Olgou Havlovou, kterou s úctou obdivuji. To je pro mě obrovský bonus navíc. Moc Vám děkuji za milou komunikaci a oceňuji Vaši profesionalitu. Srdečně Vás zdravím a přeji Vám, ať se Vám Vaše nádherná práce daří. Jana K.
Zobrazit celou referenci

Pošleme vám každý měsíc přehled nových děl

Získejte pravidelný přehled nových děl v naší galerii. Vyplňte formulář níže,
a my vám jednou měsíčně pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Už odcházíte a nenašli jste dílo, které se vám líbí?

Zanechte nám váš e-mail a my vám občas pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Vyhledávání na webu

Nezávazná konzultace

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Máte dotaz? Napište nám.

Vyplňte formulář níže a my se vám ozveme co nejrychleji, většinou už do druhého dne. Těšíme se na vaši zprávu!

Na dotaz vám odpoví:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Možnosti dopravy:

Každé umělecké dílo je jedinečné a tak by jeho cesta k vám měla být co nejpohodlnější. Ať už je pro vás důležitá rychlost, bezpečnost, nebo osobní přístup, snažíme se vyhovět všem vašim přáním.

Rychle a bezpečně:

Většina našich zásilek putuje jako pojištěné, aby bylo Vaše dílo v bezpečí. Snažíme se odeslat vše do 48 hodin.

Expresní doručení:

Pokud nechcete dlouho čekat, je tu pro vás téměř u všech děl dostupná služba Messenger – dílo je u vás do druhého dne.

Okamžité vyzvednutí:

Pro ty, kteří máte nejvíce naspěch, nabízíme možnost dílo si vyzvednout ihned.

Osobní předání v Praze:

Pokud jste v Praze, rádi vám dílo předáme osobně.

Play Video

Zjistěte vše důležité o galerii za necelou minutu!

Zavolat

Po–Ne: 8.00–22.00