...

Odesíláme vaše objednávky do 48h. Více o dopravě

5/5

Více než 1237 prodaných děl
od roku 2018. Zobrazit reference.

Město na vodě – Venezia 3. díl

Město na vodě – Venezia 3. díl

veronika-gajova-galerie-toga

Veronika Gajová

Krásný den všem,


snad jste se nemohli dočkat dalšího z našich dílů, stejně jako my. O zážitky nabité cesty do Benátek rozhodně nebude nouze.


Výlet na muranský ostrov historicky proslavený místními mistry skláři jsme skloubili také s návštěvou ostrůvku Burano.


Pokud hledáte klidné místo, kde místní obyvatelé převládají nad turisty, jste tady správně. Uchvátí vás zde pestrobarevné domky velmi sytých barev a úzké kanály, které dodávají Buranu romantickou atmosféru, podtrhující útulnými tratoriemi, kde lze strávit velmi příjemný večer a kde si opravdu pochutnáte na vybrané italské kuchyni.

Buranské barevné domy


Burano je nejen výjimečným ostrůvkem, nazývaným oázou klidu, je proslavený zejména tradiční výrobou ručně vyšívaných krajek. Tradice krajkářství zde vznikla již ve středověku a díky bohu se udržela až do dnešních dnů. Burano vždy bývalo domovem rybářů a tak si jejich ženy v dlouhých chvílích začaly vytvářet nejrůznější krajkové výrobky, jejichž jedinečnost a dokonalost ruční práce je obdivuhodná. A pokud si budete chtít na památku nějakou tu krajku odvézt, počítejte, že vás to bude něco stát. Obdivuhodná a také drahocenná řemeslná památka.

Tradiční krajky


Při cestě zpět do víru dění Benátek jsme neodolali návštěvě bazilice římsko-katolické církve – kostelu Santa Maria della Salute, který je velmi pěkně viditelný od břehu moře, kde za se za vašimi zády nachází náměstí Svatého Marka. Z historických dokumentů je nám známo, že Benátky v roce 1630 zažily pustošivou epidemii moru. Benátská republika jako zaslíbení za vysvobození města od moru postavit kostel Matce, patronce zdraví a vysvobození. Stavba započala hned následujícího roku 1631 a většina uměleckých předmětů v kostele nesou odkaz na „černou morovou smrt“.

Santa Maria della Salute


Jak se Benátky vlastně stavěli? Do bažinatého podloží laguny jsou zaraženy hustě vedle sebe dřevěné kůly, na jejichž vrcholy se poté položily dvě vrstvy desek, vrstva kamene a až pak teprve následovaly základy budov a paláců. Historické prameny uvádí, že na stavbu Santa Maria della Salute bylo použito neuvěřitelných 1 106 657 kůlů.


Plavbou po kanálu dále jsme začali objevovat další a další skvosty a hlavní cíle naší cesty – galerie umění. Jedna z nich Galerie Franchetti se nachází uvnitř jednoho z nejstarších benátských paláců Ca‘ d’Oro neboli Zlatý dům. Už pohled zvenčí na tuto gotickou budovu z roku 1430 je úchvatný. Bohatě zdobená fasáda byla ve ale 20. století zrekonstruována a bohužel přišla o své zlacení, které jí bylo příznačné názvu Zlatý dům.

Ca‘ d’Oro (Zlatý dům)


Přeskočme ale zpět k samotného galerii, tedy umělecké sbírce Giorgia Franchettiho. Mezi nejhodnotnější díla stálých expozic v této galerii patří obrazy Andrea Mantegny nebo Antoona van Dycka. Sbírka sice menší, za to ale její obsah malířského a sochařského umění 15. – 18. století je velmi cenný.


Nejvíce nás však potěšila Sbírka Peggy Guggenheimové, která patří mezi nejvýznamnější muzea evropského a severoamerického umění první poloviny 20. století v Itálii. Dostali jsme se tam jak jinak než lodí po Canal Grande.


O této sbírce si povíme v příštím pokračování. Už se nemůžeme dočkat, až vám ukážeme zlatý hřeb naší cesty.

Více uměleckých zážitků přeje

Vaše Galerie TOGA

Máte dotaz? Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit ohledně díla? Napište nám nebo zavolejte a my vám rádi se vším poradíme.

Další novinky v Galerii TOGA

Veronika Gajová
Král kýče nebo objevitel nových uměleckých rozměrů a možností? Názory na nového...
Veronika Gajová
K dispozici k prodeji v Galerii TOGA Obraz s názvem „Indiánské tábořiště“...
Veronika Gajová
I když je První duben známý jako den aprílových žertíků, může také...
Veronika Gajová
A jaký význam má Velký pátek pro Vás? Dodržujete tradice? Držíte půst?...
Veronika Gajová
Hlubokou koncentrací a pečlivým promýšlením své grafické tvorby je známý Zbyněk Janáček....

Během jedné konzultace vám pomůžeme vybrat dílo přesně podle vašich požadavků a přání, zodpovíme veškeré dotazy a představíme díla, která máme v nabídce.

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Díla u našich zákazníků

Vybrané reference naších zákazníků

Vybrané reference od našich zákazníků nám nejen dělají radost, ale také ukazují autentické zkušenosti a pocity z nákupu v naší galerii. Jsou to právě slova našich spokojených klientů, která nejlépe vypovídají o kvalitě a hodnotě uměleckých děl, která nabízíme.

IMG-20231225-WA0000

Zbyněk M.

5/5
Dobrý večer. Omlouvám se za rušení ve svátek Vánoční, ale prosím, dovolte mi poděkovat za Váš čas a přístup. Manželka objevila rytinu, visící na zdi místo jiného obrazu, 24. prosince ve dvě ráno, a ten den a ani následující pak již nespala, rozklepaná štěstím. Přeji Vám hezký zbytek Vánoc a od nového roku mnoho úspěchů. Zbyněk M.
Zobrazit celou referenci
Olbram_zoubek_o_orantka_20221029_2

Mgr. Jana K.

5/5
Hezký den, paní Gajová, doma jsem včera rozbalila zásilku od Vás. Musím velmi ocenit, jak pečlivě a úhledně bylo vše zabaleno. Bylo napínavé dostávat se přes igelity k vytouženému dílu. :-) Byla jsem doma sama a věřte mi, že jsem si to užívala. Opatrně, kousek po kousku. Ano, díla pan Zoubka obdivuji a leží mi v hlavě několik let. Měla jsem ale dojem, že je to pro mě nedostupná záležitost. Sen… a ten se mi, i díky Vám, splnil. Jsem absolutně nadšená. Dílo předčilo mé očekávání. Měla jsem trošku strach, jestli se mi bude rám hodit do našeho moderně, jednoduše zařízeného bytu. Asi to byla nějaká intuice, protože rám i pasparta se hodí k doplňkům a krásně mezi strohými, minimalistickými tvary nábytku vynikne. Nemůžu se na něj (vlastně na ni) vynadívat. Už má, O. Orontka, svoje místo a chystá se i osvětlení. Jestli se dá říci, že se člověk může do díla zamilovat…… tak mně se to stalo. Tím spíš, že jsem se dozvěděla (a to jsem si přečetla až po objednání), že má souvislost s paní Olgou Havlovou, kterou s úctou obdivuji. To je pro mě obrovský bonus navíc. Moc Vám děkuji za milou komunikaci a oceňuji Vaši profesionalitu. Srdečně Vás zdravím a přeji Vám, ať se Vám Vaše nádherná práce daří. Jana K.
Zobrazit celou referenci
Pavel_zouhar_sousosi_milenci_z_teruleu_seda_20230412_6

PhDr. Dalibor P. a MUDr. David S.

5/5
Milá paní Gajová, možná ani netušíte, jakou jste mi společně s mým partnerem Davidem udělala radost. Výběr sousoší Milenci z Teruelu od Pavla Zouhara předčil moje očekávání. Doposud jsem autora ani materiál litinu pro umělecká díla neznal. Celý dárek k mým narozeninám se nesl ve velkém utajení. Bylo mi jen řečeno, že dostanu něco, po čem již dlouho toužím. Před odjezdem k vám do galerie mi byl povyprávěn příběh podle legendy ze 13. století, na jehož motiv je socha umělecky ztvárněná. Když nám pak váš manžel otevřel dveře do galerie, hned na mě Diego a Isabel ze sousoší dýchli svou něhu a lásku. Vašemu manželovi děkuji za milé přijetí, předání daru a také ukázku další skvostů vaší galerie. Byl to umělecký zážitek. Paní Gajová, s Vaším manželem vedete galerii na vysoké úrovni. Ještě jednou moc děkuji za milé přijetí a za zaslání díla k nám domů do Oldřichovic u Třince. Milenci z Teruelu už dýchají u nás v obývacím pokoji a oknem se dívají na okolní Beskydy. S pozdravem PhDr. Dalibor P. a MUDr. David S.
Zobrazit celou referenci

Pošleme vám každý měsíc přehled nových děl

Získejte pravidelný přehled nových děl v naší galerii. Vyplňte formulář níže,
a my vám jednou měsíčně pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Už odcházíte a nenašli jste dílo, které se vám líbí?

Zanechte nám váš e-mail a my vám občas pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Vyhledávání na webu

Nezávazná konzultace

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Máte dotaz? Napište nám.

Vyplňte formulář níže a my se vám ozveme co nejrychleji, většinou už do druhého dne. Těšíme se na vaši zprávu!

Na dotaz vám odpoví:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Možnosti dopravy:

Každé umělecké dílo je jedinečné a tak by jeho cesta k vám měla být co nejpohodlnější. Ať už je pro vás důležitá rychlost, bezpečnost, nebo osobní přístup, snažíme se vyhovět všem vašim přáním.

Rychle a bezpečně:

Většina našich zásilek putuje jako pojištěné, aby bylo Vaše dílo v bezpečí. Snažíme se odeslat vše do 48 hodin.

Expresní doručení:

Pokud nechcete dlouho čekat, je tu pro vás téměř u všech děl dostupná služba Messenger – dílo je u vás do druhého dne.

Okamžité vyzvednutí:

Pro ty, kteří máte nejvíce naspěch, nabízíme možnost dílo si vyzvednout ihned.

Osobní předání v Praze:

Pokud jste v Praze, rádi vám dílo předáme osobně.

Play Video

Zjistěte vše důležité o galerii za necelou minutu!

Zavolat

Po–Ne: 8.00–22.00