Marie s ratolestí – Olbram Zoubek

Přidáno: 18. 7. 2023

Marie s ratolestí – Olbram Zoubek

Dovolte nám představit dílo Olbrama Zoubka, a to cínový reliéf Marie s ratolestí. Nyní je k dispozici k prodeji v Galerii TOGA.

Jedná se o cínovo-olověný reliéf ve formátu 15,9 x 15,6 cm. Reliéf vytvořil Olbram Zoubek v roce 1996 a byl matricí pro reliéfní tisk Marie s ratolestí, který taktéž naleznete v naší prodejní sbírce.

Reliéf Marie s ratolestí je hluboce strukturováný. Postava ženy, ztvárňující Marii drží ve své pravé paži snítku větvičky, která se ve tvorbě Olbrama Zoubka nazývá ratolest. Tvář Marie má výrazné rysy, podpořené celkovou patinací. Postava ženy má rozpuštěné vlasy, které jsou bohatě zlaceny. Oblečená je do kanelovaných šatů, které jsou taktéž zlaceny. Možná nejvýraznějším prvkem celého reliéfu se stává zlacená ratolest, v nadživotní velikosti oproti postavě Marie, kterou drží postava ve své paži.

Stejně tak jako ke všem cínovým a cementovým reliéfům, cínovým či bronzovým sochám Olbrama Zoubka, i k tomuto reliéfu obdržíte certifikát Nadačního fondu Kmentová Zoubek. K reliéfním tiskům obdržíte certifikát pravosti naší galerie, kterým ručíme za pravost díla, ať už Olbrama Zoubka, či jiného vybraného autora z naší prodejní sbírky.

Stejně tak jako motiv rukou a nohou i motiv ratolesti naleznete ve spouště děl Olbrama Zoubka.

Motiv ratolesti můžete vidět jednak na samotném reliéfním tisku Marie s ratolestí viz výše, ale také například na malém reliéfním tisku PF 1995 – JARMILO! v zelené paspartě a zlatém rámu, ve stejnojmenném malém reliéfní tisku PF 1995 – JARMILO! v našem podání adjustace, tj. klasická bílá pasparta a jemný zlatý rám, v malém reliéfním tisku Josef s ratolestí z roku 1996, taktéž v našem rámování, nebo v adjustaci na celý formát tisku Josef s ratolestí s béžovým pozadím a bílo-zlatým rámem. Všechna vybraná díla jsou k dispozici k prodeji v naší prodejní sbírce.

Neváhejte se na nás obrátit s jakýkoliv dotazem, rádi se vám budeme věnovat.

Vaše Galerie TOGA

Další novinky v Galerii TOGA