Lože manželské – Olbram Zoubek

Přidáno: 27. 7. 2023

Lože manželské – Olbram Zoubek

Představujeme vám jemný motiv reliéfního tisku Olbrama Zoubka z roku 2009, a to Lože manželské.

Tisk je rámován do jednoduchého zlatého rámu ve velikosti 32 x 25 cm. Malý reliéfní tisk samotný má rozměr ve výřezu 20 x 14 cm.

Jako motiv je použit, jak už název napovídá intimní vzdálenost mezi mužem a ženou. Nalevo je tvář ženy, dívající se dopředu, s velmi výrazným, strukturovaným obličejem, navíc se silně zlacenými vlasy. Oproti tomu muž, (jak už známe z dřívějška, tvář tohoto muže je spíše autobiografická), stojící z profilu, dívající se na ženu. Pod mužovým pohledem si toho můžete hodně domyslet. Každopádně z tisku srší mužova láska k ženě, stojící vedle něj. Struktura obličeje a celkové postavy muže je spíš v pozadí, jen potrhuje krásu jeho ženy.

Tisk je signován, vlevo naleznete značku A.T., vpravo potom podpis Olbram Zoubek, psacím písmem.

Celý tisk je adjustován do látkové pasparty, v béžové barvě. Okraje tisku jsou vloženy pod paspartu, tudíž tisk nic neruší. I při vložení tisku do pasparty, je zachována struktura tisku, kterou po okrajích naleznete. Barva pasparty dodává celému dílu šmrnc a ještě větší zajímavost. Celé adjustování uzavírá zlatý rám, který však není příliš lesklý, spíše působí dřevěným dojmem, které jsou zkombinovány se zlatou barvou.

K dílu obdržíte certifikát pravosti naší galerie, kterým ručíme za pravost díla.

Kdyby vás cokoliv dalšího zajímalo, neváhejte se na nás obrátit, rádi se vám budeme věnovat. Pro ještě více aktualit, nás neváhejte sledovat také na instagramu nebo právě pinterestu.

Vaše Galerie TOGA

Další novinky v Galerii TOGA