Life od Jana Saudka

Přidáno: 4. 9. 2023

Dobrý den všem našim příznivcům,


máte rádi díla Jana Saudka? Pak čtěte dále, máme pro Vás výjimečný kousek od tohoto známého autora, který může být nyní Váš.


Představujeme Vám dílo Life od Jana Saudka. Je doslova světoznámým a patří mezi jeho nejoceňovanější a nejvyhledávanější dílo vůbec. Vlastní originální fotografie LIFE vznikla v roce 1966 a je také součástí naší soukromé sbírky.


V roce 2021 Jan Saudek namaloval skvostný obraz Life se všemi typickými atributy autorova olejových prací. I tento obraz je k vidění v naší soukromé sbírce a dělá nám radost doslova každý den.


A konečně v roce 2022 Česká mincovna vydala limitovanou edici pouhých 500 kusů pětiuncové mince zobrazující tuto jednu z nejznámějších fotografiích Jana SaudkaLife, 1966. Naše mince má číslo 450 / 500.


Za designem mince Life stojí Vojtěch Dostál, Dis., kterého si Jan Saudek osobně vybral v rámci výtvarné soutěže.


Mince Life je uložena v nádherné dřevěné etui s certifikátem pravosti. Vlastní mince je pak uložena v akrylátovém průhledném pouzdru.
Samotná Etue je uschována v papírovém přebalu, který obsahuje všechny hlavní informace o medaili.


Ve zkratce: 5ti uncová stříbrná mince vyražená metodou reverse proof. Ryzost stříbra je nejvyšší možná Ag 999/ 1000. Váha samotné mince je 155,5 g (5 uncí), její průměr má 65 mm.

Mince Life od Jana Saudka je v perfektním stavu a může se stát součástí Vaší sbírky.

Vaše Galerie TOGA

Další novinky v Galerii TOGA