...

Odesíláme vaše objednávky do 48h. Více o dopravě

5/5

Více než 1237 prodaných děl
od roku 2018. Zobrazit reference.

Kolekce Jana Saudka – LIFE – díla, která se zrodila v roce 1966

Kolekce Jana Saudka – LIFE – díla, která se zrodila v roce 1966

veronika-gajova-galerie-toga

Veronika Gajová

Dobrý den všem příznivcům umění,

Jan Saudek asi nikdy úplně nezapadal do škatulek a pro své perzekuování komunisty mohl své umění vystavovat především v zahraničí, kde je ceněn asi nejvíce.


Ale všechny časy se jednou změní a Jan Saudek má obrovské renomé také v Čechách, kde jsou jeho díla velmi vyhledávaným uměním, ať už do soukromých sbírek nebo jako ceněné investiční dílo.


Galerie TOGA za léta svého fungování získala do své soukromé sbírky kolekci tří děl nesoucích název LIFE od Jana Saudka. A jak to všechno začalo?


Na konci 60. let Jan Saudek navštívil New York a mnoho dalších zajímavých míst, které se výrazně vryly do jeho tvorby. A tak díky tomu mohla v roce 1966 vzniknout ikonická fotografie LIFE, která je umělcovým autoportrétem. Kolorovaná fotografie vyniká kontrastem mezi snědým mužským tělem, které na své hrudi schraňuje křehkého kojence s bělostnou jemnou pokožkou. Velmi světlá barva pleti byla vždy pro autorovo cítění znakem něhy a nevinnosti.


Saudek často a rád fotografoval modelky s nápadně bělostnou barvou pleti, která tak impozantně kontrastovala s jejich lascivním oděvem či jasně zřetelným ochlupeným ohanbím, hrajícím prim v celkovém rázu díla. Taková jsou díla Jana Saudka – kontroverzní ale uchvátí snad každého.


Fotografie Life je opatřena Saudkovým autorským ručně stříhaným a pospaným papírovým rámečkem. Rámeček nese také číslo negativu #35 s datem ‚ORIGIN OF NEGATIV: KVĚTEN 1866‘.


Naše vystavené dílo, patřící do soukromé sbírky galerie, je unikátní fotografií vzniklou z původního originálu negativu přímo v roce vzniku. Jedná se tedy o první, originální a velmi ceněnou sérii! Celkový rozměr díla v rámu je 59 x 48 cm, fotografie včetně rámečku má rozměr 40 x 30 cm.


Galerie TOGA si zakládá na unikátních dílech a stejnojmenný obraz Life k nim patří. V roce 2021 Jan Saudek vytvořil nádhernou olejomalbu na desku, kde mu vzorem byla právě jeho fotografie Life z roku 1966. K tomuto obrazu vystavil vlastnoručně podepsaný Certifikát pravosti.


Pro představu uvádíme rozměry tohoto úžasného obrazu. Celkový rozměr v rámu 73 x 63 cm, obraz ve výřezu 58,5 x 48 cm. Obraz Life patří do kolekce Life a soukromé sbírky Galerie TOGA.


A konečně do třetice naše galerie získala do sbírky další dílo z Kolekce Jan Saudek – LIFE. V roce 2022 vydala Česká mincovna limitovanou edici pouhých 500 kusů pětiuncové mince zobrazující tuto jednu z nejznámějších fotografiích Jana Saudka – Life, 1966. Naše mince má číslo 450 / 500. Za designem mince stojí Vojtěch Dostál, Dis., kterého si Jan Saudek osobně vybral v rámci výtvarné soutěže.


Mince Life je uložena v nádherné dřevěné etui s certifikátem pravosti. Vlastní mince je pak uložena v akrylátovém průhledném pouzdru. Samotná Etue je uschována v papírovém přebalu, který obsahuje všechny hlavní informace o medaili.


Všechna tato tři díla začala tvořit svoji historii i budoucnost v roce 1966. Tuto mimořádnou Kolekci Jan Saudek – LIFE, tvoří kolorovaná fotografie Life, obraz Life a mince Life a každý den nám dělají neskutečnou radost a to je ten nejvzácnější pocit, který nás k umění přivedl.

Pěkný den přeje

Vaše Galerie TOGA

Máte dotaz? Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit ohledně díla? Napište nám nebo zavolejte a my vám rádi se vším poradíme.

Další novinky v Galerii TOGA

Veronika Gajová
Přejeme pěkný den, každý z nás jsme se někdy setkali se zvířátky...
Veronika Gajová
Vážení milovníci umění, blíží se Den svatého Valentýna, jedná se anglosaský svátek...
Veronika Gajová
Přejeme krásný den, umění Jana Saudka zná celý svět a my patříme...
Veronika Gajová
Dobrý den, máte doma sochu, pro kterou hledáte zvláštní místo a rádi...
Veronika Gajová
Krásný den všem, z ateliéru Zuzany Čížkové jsme vám již představili několik...
Veronika Gajová
Dobrý den, zajímáte se o investice do umění ale tak trochu si...

Během jedné konzultace vám pomůžeme vybrat dílo přesně podle vašich požadavků a přání, zodpovíme veškeré dotazy a představíme díla, která máme v nabídce.

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Díla u našich zákazníků

Vybrané reference naších zákazníků

Vybrané reference od našich zákazníků nám nejen dělají radost, ale také ukazují autentické zkušenosti a pocity z nákupu v naší galerii. Jsou to právě slova našich spokojených klientů, která nejlépe vypovídají o kvalitě a hodnotě uměleckých děl, která nabízíme.

IMG-20231225-WA0000

Zbyněk M.

5/5
Dobrý večer. Omlouvám se za rušení ve svátek Vánoční, ale prosím, dovolte mi poděkovat za Váš čas a přístup. Manželka objevila rytinu, visící na zdi místo jiného obrazu, 24. prosince ve dvě ráno, a ten den a ani následující pak již nespala, rozklepaná štěstím. Přeji Vám hezký zbytek Vánoc a od nového roku mnoho úspěchů. Zbyněk M.
Zobrazit celou referenci
Olbram_zoubek_o_orantka_20221029_2

Mgr. Jana K.

5/5
Hezký den, paní Gajová, doma jsem včera rozbalila zásilku od Vás. Musím velmi ocenit, jak pečlivě a úhledně bylo vše zabaleno. Bylo napínavé dostávat se přes igelity k vytouženému dílu. :-) Byla jsem doma sama a věřte mi, že jsem si to užívala. Opatrně, kousek po kousku. Ano, díla pan Zoubka obdivuji a leží mi v hlavě několik let. Měla jsem ale dojem, že je to pro mě nedostupná záležitost. Sen… a ten se mi, i díky Vám, splnil. Jsem absolutně nadšená. Dílo předčilo mé očekávání. Měla jsem trošku strach, jestli se mi bude rám hodit do našeho moderně, jednoduše zařízeného bytu. Asi to byla nějaká intuice, protože rám i pasparta se hodí k doplňkům a krásně mezi strohými, minimalistickými tvary nábytku vynikne. Nemůžu se na něj (vlastně na ni) vynadívat. Už má, O. Orontka, svoje místo a chystá se i osvětlení. Jestli se dá říci, že se člověk může do díla zamilovat…… tak mně se to stalo. Tím spíš, že jsem se dozvěděla (a to jsem si přečetla až po objednání), že má souvislost s paní Olgou Havlovou, kterou s úctou obdivuji. To je pro mě obrovský bonus navíc. Moc Vám děkuji za milou komunikaci a oceňuji Vaši profesionalitu. Srdečně Vás zdravím a přeji Vám, ať se Vám Vaše nádherná práce daří. Jana K.
Zobrazit celou referenci
Pavel_zouhar_sousosi_milenci_z_teruleu_seda_20230412_6

PhDr. Dalibor P. a MUDr. David S.

5/5
Milá paní Gajová, možná ani netušíte, jakou jste mi společně s mým partnerem Davidem udělala radost. Výběr sousoší Milenci z Teruelu od Pavla Zouhara předčil moje očekávání. Doposud jsem autora ani materiál litinu pro umělecká díla neznal. Celý dárek k mým narozeninám se nesl ve velkém utajení. Bylo mi jen řečeno, že dostanu něco, po čem již dlouho toužím. Před odjezdem k vám do galerie mi byl povyprávěn příběh podle legendy ze 13. století, na jehož motiv je socha umělecky ztvárněná. Když nám pak váš manžel otevřel dveře do galerie, hned na mě Diego a Isabel ze sousoší dýchli svou něhu a lásku. Vašemu manželovi děkuji za milé přijetí, předání daru a také ukázku další skvostů vaší galerie. Byl to umělecký zážitek. Paní Gajová, s Vaším manželem vedete galerii na vysoké úrovni. Ještě jednou moc děkuji za milé přijetí a za zaslání díla k nám domů do Oldřichovic u Třince. Milenci z Teruelu už dýchají u nás v obývacím pokoji a oknem se dívají na okolní Beskydy. S pozdravem PhDr. Dalibor P. a MUDr. David S.
Zobrazit celou referenci

Pošleme vám každý měsíc přehled nových děl

Získejte pravidelný přehled nových děl v naší galerii. Vyplňte formulář níže,
a my vám jednou měsíčně pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Už odcházíte a nenašli jste dílo, které se vám líbí?

Zanechte nám váš e-mail a my vám občas pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Vyhledávání na webu

Nezávazná konzultace

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Máte dotaz? Napište nám.

Vyplňte formulář níže a my se vám ozveme co nejrychleji, většinou už do druhého dne. Těšíme se na vaši zprávu!

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Možnosti dopravy:

Každé umělecké dílo je jedinečné a tak by jeho cesta k vám měla být co nejpohodlnější. Ať už je pro vás důležitá rychlost, bezpečnost, nebo osobní přístup, snažíme se vyhovět všem vašim přáním.

Rychle a bezpečně:

Většina našich zásilek putuje jako pojištěné, aby bylo Vaše dílo v bezpečí. Snažíme se odeslat vše do 48 hodin.

Expresní doručení:

Pokud nechcete dlouho čekat, je tu pro vás téměř u všech děl dostupná služba Messenger – dílo je u vás do druhého dne.

Okamžité vyzvednutí:

Pro ty, kteří máte nejvíce naspěch, nabízíme možnost dílo si vyzvednout ihned.

Osobní předání v Praze:

Pokud jste v Praze, rádi vám dílo předáme osobně.

Play Video

Zjistěte vše důležité o galerii za necelou minutu!

Zavolat

Po–Ne: 8.00–22.00