Chci investovat do svého prvního uměleckého díla

Přidáno: 18. 9. 2023

Dobrý den,

také jste již přemýšleli, jak zúročit vaše úspory? Aby časem váš majetek neztratil na hodnotě ale naopak nabyl na své výši? Máme pro vás řešení moderní doby. Investujte do umění.


Umělecká díla nemají stabilní hodnotu, nýbrž ji čas zhodnocuje. Pro začátek si pojďme říci, jaký záměr při koupi umění máte a čeho chcete dosáhnout. Nabízí se několik možností…


Chcete si udělat radost a zkrášlit váš interiér, vybudovat uměleckou sbírku nebo vás ke koupi umění vede pouze investiční záměr a není až tak prioritní, že dílo nebude odpovídat zcela vašemu vkusu? Jedno je jisté, chcete vynaložit prostředky k jejich zhodnocení.
Při koupi prvního investičního díla bychom doporučili, rozhodovat se zejména podle toho, zda se vám dílo opravdu líbí, jaký na vás dělá dojem a zároveň, aby tato investice měla smysl.


Každý investor nebo budoucí sběratel by měl v první řádě zvážit své finanční možnosti. Můžete si myslet, že potřebujete zejména velký rozpočet. Ano, tak tomu bude v případě koupě vrcholného umění. Galerie TOGA vám ale velmi ráda bude nápomocna při vašem první kroku, pořízení si prvního investičního díla s mnohem nižším rozpočtem. V naší prodejní sbírce si vyberete dílo již za tisíce korun a to takové dílo, kterém dokáže s postupujícím časem svou hodnotu mnohonásobně zvýšit.


Upřednostňujte taková díla, která jsou mnohem dostupnější, jimiž jsou například kresby, menší sochy, grafiky nebo fotografie autorů, kteří mají investiční potenciál. Jak ale vyhodnotit takový potenciál? Galerie TOGA je odborníkem na trhu s uměním, probereme s vámi všechny možnosti a na základě vašich představ najdeme konkrétního umělce nebo umělecké dílo, které svými specifiky podpoří vklad do správné investice.


NÁŠ TIP: Rádi bychom vám proto doporučili nadčasovou kresbu Hlava dívky od Oty Janečka – českého malíře, grafika, ilustrátora a sochaře. V roce 1985 byl Ota Janeček jmenován zasloužilým umělcem.


Ota Janeček je svými díly zastoupen v Národní galerii v Praze, v londýnské Tate Gallery, v Národní knihovně v Paříži, v MC Nay Institute v San Antonio (USA), v japonském Tochigi Prefectural Museum of Fine Arts a v National Gallery of Wales.


Kresba Hlava dívky vytvořena technikou kresby pastelem na papíře z roku 1991 je ideálním investičním dílem.


Neváhejte si s námi sjednat osobní schůzku. Rádi vás povedeme na vaší cestě pořízení se prvního investičního díla!

Přejeme pěkný den

Vaše Galerie TOGA

Další novinky v Galerii TOGA