...

Odesíláme vaše objednávky do 48h. Více o dopravě

5/5

Více než 1237 prodaných děl
od roku 2018. Zobrazit reference.

Benátské umění, zvláště jeho skleněné dílo, zaujímá významné místo v kulturním dědictví a je známé pro mistrovství a krásu svých děl

Benátské umění, zvláště jeho skleněné dílo, zaujímá významné místo v kulturním dědictví a je známé pro mistrovství a krásu svých děl

veronika-gajova-galerie-toga

Veronika Gajová

Benátský karneval je světoznámá událost konaná každoročně ve městě Benátky v Itálii. Jedná se o jeden z nejstarších a nejznámějších karnevalů na světě, který přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa. Karneval v Benátkách je slavnostní období plné kostýmů, maskování, historických rekonstrukcí a kulturních událostí.

Karneval nejenže sloužil jako období veselí a zábavy, ale byl také důležitým prvkem benátského umění a kultury. Během karnevalu se lidé oblékali do luxusních kostýmů a masky, což bylo nejen prostředkem k zábavě, ale také formou uměleckého sebevyjádření. Tento excentrický a extravagatní styl oblečení byl inspirován uměním a módními trendy té doby a často odkazoval na historické a mytologické postavy.

Mnoho umělců a řemeslníků se podílelo na tvorbě kostýmů a masek pro karnevalové slavnosti. Kostýmy byly často zdobeny ručně malovanými vzory, vyšívanými detaily a luxusními látkami, čímž se staly samy o sobě uměleckými díly. Mnozí umělci také vytvářeli a zdobili masky, které byly klíčovým prvkem benátského karnevalu a symbolizovaly anonymitu a rovnost mezi účastníky.

Historie benátského karnevalu sahá až do středověku, kdy byl populární formou zábavy pro obyvatele Benátek. Původně sloužil jako období veselí a oslav na konci zimy, především před nástupem postní doby. Karneval trval několik týdnů a vrcholil ve dnech před Popeleční středou, která je prvním dnem postního období.

Během středověku byl benátský karneval proslulý svou extravagantní atmosférou, kde šlechta i obyčejní lidé nosili luxusní kostýmy a masky a účastnili se různých slavnostních průvodů a tanců. Karnevalová tradice se vyvíjela v průběhu staletí a byla součástí benátské kultury a společenského života.

Ve 18. století byla tradice karnevalu na nějaký čas zakázána, ale v 20. století byla obnovena a stala se opět oblíbenou událostí. Dnešní benátský karneval představuje kombinaci historických prvků, jako jsou tradiční kostýmy a masky, s moderními událostmi, jako jsou módní přehlídky, koncerty a umělecké vystoupení.

Benátský karneval je dnes proslulý svou elegancí, mystériem a nádhernou atmosférou, která přitahuje milovníky kultury, historie a umění z celého světa a sloužil také jako důležitá platforma pro uměleckou kreativitu, sebevyjádření a inspiraci, a stále představuje nezapomenutelnou součást benátského kulturního dědictví.

Pokud navštívíte Benátky během karnevalu, můžete si také užít bohaté kulturní nabídky, kterou město nabízí mimo karnevalové slavnosti. Mezi populární atrakce patří návštěva muzeí, jako je Museum Leonardo da Vinci a Peggy Guggenheim Collection.

  1. Museum Leonardo da Vinci: Toto muzeum je věnováno geniálnímu italskému umělci a vědci Leonardu da Vinci. Nachází se v Benátkách a nabízí unikátní příležitost prozkoumat jeho život a dílo. Expozice zahrnují repliky jeho vynálezů, kresby a modely, které ukazují jeho vizi a genialitu.
  2. Peggy Guggenheim Collection: Toto prestižní muzeum moderního umění je umístěno v paláci na Grand Canal v Benátkách. Sbírka obsahuje díla umělců jako jsou Picasso, Dalí, Kandinskij a další. Navštívení tohoto muzea je skvělou příležitostí pro milovníky moderního umění objevovat jedinečné díla a inspirativní tvůrčí příběhy.

Tyto dvě muzea jsou jen malou částí bohaté kulturní scény Benátek, která nabízí nespočet dalších uměleckých, historických a architektonických pokladů k objevování. Navštívení těchto muzeí může poskytnout nezapomenutelný zážitek a doplnit vaši cestu do Benátek o další rozměr kulturního bohatství tohoto úžasného italského města.

Kromě návštěvy muzeí jako je Museum Leonardo da Vinci a Peggy Guggenheim Collection, máte v Benátkách také možnost navštívit ostrov Murano, který je proslulý svou dlouhou tradicí výroby benátského skla.

Ostrov Murano a benátské sklo: Murano je malý ostrov ve východní části Benátek, který je známý po celém světě pro svou vynikající práci s benátským sklem. Během návštěvy ostrova si můžete prohlédnout mnoho skláren a dílen, kde můžete vidět mistrovské sklářské techniky přímo v akci.

Návštěva Murana vám poskytne jedinečnou příležitost shlédnout různé druhy benátského skla a poznat historii a tradiční postupy jeho výroby. Skláři na ostrově často ukazují své dovednosti před diváky, což je fascinující zážitek pro všechny návštěvníky.

Benátské sklo je známé pro svou kvalitu, krásu a různorodost, a nákup originálního kusu benátského skla může být skvělou památkou z vaší cesty do Benátek. Mnoho obchodů na ostrově Murano nabízí široký výběr originálních sklářských výrobků, včetně váz, figurek, šperků a dalších dekorativních předmětů vyrobených ze skla.

Navštívení ostrova Murano a prozkoumání světa benátského skla je skvělým způsobem, jak prohloubit své poznání benátské kultury a umění a získat jedinečný pohled do tradičních řemeslných technik.

Hezký den Vám přeje Galerie TOGA

Máte dotaz? Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit ohledně díla? Napište nám nebo zavolejte a my vám rádi se vším poradíme.

Další novinky v Galerii TOGA

Veronika Gajová
Při pohledu na obraz, nesoucí název „Ona“, nemůže nikdo pochybovat, kdo toto...
Veronika Gajová
Malý reliéfní tisk nazvaný „Ruka s ratolestí“ z dílny umělce Olbrama Zoubka...
Veronika Gajová
Z ateliéru jednoho z nejvýznamnějších českých umělců Olbrama Zoubka naše galerie nabízí...
Veronika Gajová
Král kýče nebo objevitel nových uměleckých rozměrů a možností? Názory na nového...
Veronika Gajová
K dispozici k prodeji v Galerii TOGA Obraz s názvem „Indiánské tábořiště“...

Během jedné konzultace vám pomůžeme vybrat dílo přesně podle vašich požadavků a přání, zodpovíme veškeré dotazy a představíme díla, která máme v nabídce.

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Díla u našich zákazníků

Vybrané reference naších zákazníků

Vybrané reference od našich zákazníků nám nejen dělají radost, ale také ukazují autentické zkušenosti a pocity z nákupu v naší galerii. Jsou to právě slova našich spokojených klientů, která nejlépe vypovídají o kvalitě a hodnotě uměleckých děl, která nabízíme.

IMG-20231225-WA0000

Zbyněk M.

5/5
Dobrý večer. Omlouvám se za rušení ve svátek Vánoční, ale prosím, dovolte mi poděkovat za Váš čas a přístup. Manželka objevila rytinu, visící na zdi místo jiného obrazu, 24. prosince ve dvě ráno, a ten den a ani následující pak již nespala, rozklepaná štěstím. Přeji Vám hezký zbytek Vánoc a od nového roku mnoho úspěchů. Zbyněk M.
Zobrazit celou referenci
Olbram_zoubek_o_orantka_20221029_2

Mgr. Jana K.

5/5
Hezký den, paní Gajová, doma jsem včera rozbalila zásilku od Vás. Musím velmi ocenit, jak pečlivě a úhledně bylo vše zabaleno. Bylo napínavé dostávat se přes igelity k vytouženému dílu. :-) Byla jsem doma sama a věřte mi, že jsem si to užívala. Opatrně, kousek po kousku. Ano, díla pan Zoubka obdivuji a leží mi v hlavě několik let. Měla jsem ale dojem, že je to pro mě nedostupná záležitost. Sen… a ten se mi, i díky Vám, splnil. Jsem absolutně nadšená. Dílo předčilo mé očekávání. Měla jsem trošku strach, jestli se mi bude rám hodit do našeho moderně, jednoduše zařízeného bytu. Asi to byla nějaká intuice, protože rám i pasparta se hodí k doplňkům a krásně mezi strohými, minimalistickými tvary nábytku vynikne. Nemůžu se na něj (vlastně na ni) vynadívat. Už má, O. Orontka, svoje místo a chystá se i osvětlení. Jestli se dá říci, že se člověk může do díla zamilovat…… tak mně se to stalo. Tím spíš, že jsem se dozvěděla (a to jsem si přečetla až po objednání), že má souvislost s paní Olgou Havlovou, kterou s úctou obdivuji. To je pro mě obrovský bonus navíc. Moc Vám děkuji za milou komunikaci a oceňuji Vaši profesionalitu. Srdečně Vás zdravím a přeji Vám, ať se Vám Vaše nádherná práce daří. Jana K.
Zobrazit celou referenci
Pavel_zouhar_sousosi_milenci_z_teruleu_seda_20230412_6

PhDr. Dalibor P. a MUDr. David S.

5/5
Milá paní Gajová, možná ani netušíte, jakou jste mi společně s mým partnerem Davidem udělala radost. Výběr sousoší Milenci z Teruelu od Pavla Zouhara předčil moje očekávání. Doposud jsem autora ani materiál litinu pro umělecká díla neznal. Celý dárek k mým narozeninám se nesl ve velkém utajení. Bylo mi jen řečeno, že dostanu něco, po čem již dlouho toužím. Před odjezdem k vám do galerie mi byl povyprávěn příběh podle legendy ze 13. století, na jehož motiv je socha umělecky ztvárněná. Když nám pak váš manžel otevřel dveře do galerie, hned na mě Diego a Isabel ze sousoší dýchli svou něhu a lásku. Vašemu manželovi děkuji za milé přijetí, předání daru a také ukázku další skvostů vaší galerie. Byl to umělecký zážitek. Paní Gajová, s Vaším manželem vedete galerii na vysoké úrovni. Ještě jednou moc děkuji za milé přijetí a za zaslání díla k nám domů do Oldřichovic u Třince. Milenci z Teruelu už dýchají u nás v obývacím pokoji a oknem se dívají na okolní Beskydy. S pozdravem PhDr. Dalibor P. a MUDr. David S.
Zobrazit celou referenci

Pošleme vám každý měsíc přehled nových děl

Získejte pravidelný přehled nových děl v naší galerii. Vyplňte formulář níže,
a my vám jednou měsíčně pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Už odcházíte a nenašli jste dílo, které se vám líbí?

Zanechte nám váš e-mail a my vám občas pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Vyhledávání na webu

Nezávazná konzultace

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Máte dotaz? Napište nám.

Vyplňte formulář níže a my se vám ozveme co nejrychleji, většinou už do druhého dne. Těšíme se na vaši zprávu!

Na dotaz vám odpoví:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Možnosti dopravy:

Každé umělecké dílo je jedinečné a tak by jeho cesta k vám měla být co nejpohodlnější. Ať už je pro vás důležitá rychlost, bezpečnost, nebo osobní přístup, snažíme se vyhovět všem vašim přáním.

Rychle a bezpečně:

Většina našich zásilek putuje jako pojištěné, aby bylo Vaše dílo v bezpečí. Snažíme se odeslat vše do 48 hodin.

Expresní doručení:

Pokud nechcete dlouho čekat, je tu pro vás téměř u všech děl dostupná služba Messenger – dílo je u vás do druhého dne.

Okamžité vyzvednutí:

Pro ty, kteří máte nejvíce naspěch, nabízíme možnost dílo si vyzvednout ihned.

Osobní předání v Praze:

Pokud jste v Praze, rádi vám dílo předáme osobně.

Play Video

Zjistěte vše důležité o galerii za necelou minutu!

Zavolat

Po–Ne: 8.00–22.00