Agamemnón

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Agamemnón

Velký reliéfní tisk Agamemnón vytvořil Olbram Zoubek v roce 1985 jako tisk ze stejnojmenného  velkého cínového reliéfu.  Tento tisk stejně jako např. velký reliéfní tisk Ifigenie (který také najdete v naší galerii TOGA), patří do cyklu Ifigenie, pro který byl inspirací režijní pojetí Euripidova dramatu Ifigenie v divadle Na zábradlí, kde jej režíroval Jan Kačer. 

Agamemnón je monumentálním reliéfem, zejména velikostí postavy Agamemnóna vytvořené na tomto reliéfním tisku.Tento tisk Olbram Zoubek nezlatil. Reliéfní tisk Agamemnón má vynikající plasticitu.  Je adjustován do působivého rámu, který nechává reliéfu ještě více vyniknout.

Celková velikost v rámu je 65 x 58 cm, tisk samotný má rozměr 34 x 34 cm.

Velký reliéfní tisk Agamemnón Olbram Zoubek signoval svým typickým popisem tužkou vpravo dole. Vlevo je uvedeno číslo listu. Náš list má číslo 6/12.

Nádherný velký reliéfní tisk Agamemnón je určen k prodeji. K tomuto tisku v galerii TOGA najdete i velký reliéfní tisk Ifigenie, který také patří do cyklu Ifigenie. Máte tak možnost získat dvojici nádherných a vzácných tisků Olbrama Zoubka.

Ukázka děl z prodejní sbírky