Cena na vyžádání

Zaujalo vás toto dílo?

Rádi vám ho představíme osobně u šálku dobré kávy.

Více o díle

Oldřich Kulhánek – Adam a Eva

Velký barevný lept Adam a Eva vytvořil Oldřich Kulhánek v roce 1974 a patří mezi unikátní díla Oldřicha Kulhánka. Jeho velikost ve výřezu je 43,5 x 32 cm.

Jedná se o nádherně propracované dílo, vyniká zde detailní prokreslení biblických postava Adama a Evy. Zároveń je dílo Adam a Eva parafrází na lidskou společnost a reflektuje dění tehdejší doby. Probíhalo období tzv. studené války a mocnosti se navzájem vydírali použitím atomových zbraní. I proto nádherná Eva drží v ruce místo Jablka poznání, atomovou bombu.

Barevný lept samotný tvoří dva ústřední kruhy, v perspektivě rybího oka a je plný skvěle propracovaných detailů.

Hlavnímu kruhu dominuj nahé postavy Adama a Evy, nad nimi se v pozadí rozvíjí atomový hřib.

Ve spodním kruhu je v kontrastu k sobě zobrazena válka a její atributy (zbraně a tváře vojáku zračících únavu, krutost i děs. V protikladu k nim Odřich Kulhánek postavil nevinné batolata.

Barevný lept Adam a Eva je rámován do lehce zdobného rámu bílozlaté barvy v celkovém rozměru 58 x 45 cm. Vznikl v nákladu pouhých 30 ks, náš list má číslo 10/30

Oldřich Kulhánek svůj lept Adam a Eva ozbnačil číslem listu, ve střední části názvem a vpravo pak nalezneme sugnaturu Oldřicha Kulhánka rok vzniku.

Nádherný barevný lept Adam a Eva je v galerii TOGA připraven k prodeji.

Mohlo by vás také zajímat

Saudek Jan

Marie č.1 (gold)